Jak wybrać garnitur, aby dobrze leżał?

Cieszące się dużą popularnością modne garnitury męskie to obowiązkowy element garderoby każdego mężczyzny. Po ten rodzaj stroju panowie sięgają z różnych okazji. Niektórzy muszą nosić je w pracy, inni zakładają je tylko na śluby i pogrzeby, jeszcze inni pojawiają się w nich na ważnych egzaminach. Niezależnie od tego jak często mężczyzna zamierza nosić garnitur powinien pamiętać o jednym: zawsze musi on być perfekcyjnie dobrany, aby leżał świetnie. Nie ma nic gorszego niż źle dobrany garnitur. Trudno wówczas liczyć na elegancki, stylowy wygląd. O czym pamiętać, wybierając garnitur?

Modne garnitury męskie – na co zwrócić uwagę, chcąc mieć pewność, że wybrany model dobrze leży na sylwetce?

Niezależnie od tego, czy garnitur kupuje szczupły, czy bardziej krągły mężczyzna, należy pamiętać, aby zawsze przyjrzeć się jak na ciele układają się jego poszczególne elementy. Jeśli chodzi o marynarkę, to bardzo ważne jest, aby delikatnie przylegała ona do ciała. Jeżeli jest naprawdę dobrze dobrana, podzieli sylwetkę na pół. Ważne, aby nie kupować zbyt długiej marynarki. Sprawi ona, że nogi będą wydawały się bardzo krótkie. Najbardziej korzystne dla sylwetki są marynarki kończące się zaraz za linią pośladków. Często popełnianym błędem jest zakup marynarki o zbyt długich rękawach. Wybierając garnitur, należy więc dobrać marynarkę tak, aby nie zasłaniania ona mankietów koszuli. W przeciwnym razie sylwetka nie będzie wyglądała dobrze. Jeśli chodzi o spodnie, to muszą one układać się tak, aby wolne były od jakichkolwiek marszczeń.

Czy można kupić gotowe modne garnitury męskie?

Bardzo długo pokutowało przekonanie, że modne garnitury męskie, które naprawdę dobrze układają się na sylwetce dostępne są wyłącznie dla tych panów, którzy zdecydują się na modele szyte na miarę. Tymczasem okazuje się, że wystarczy postawić na naprawdę dobry sklep, aby cieszyć się idealnym garniturem bez konieczności szycia. Warto przy tym pamiętać, że garnitury gotowe są na ogół tańsze niż te szyte na zamówienie, co sprawia, że w kieszeni mężczyzny może zostać niemała kwota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com