Jak wybrać firmę do transportu mebli?

Jednym z największych problemów podczas przeprowadzki jest przetransportowanie mebli do nowego mieszkania. Wielkie stoły i olbrzymie, ciężkie szafy nie są łatwe w transporcie, dlatego tak ważne jest, aby wynająć rzetelną firmę, która weźmie to na swoje barki. Jak znaleźć tę odpowiednią?

Gdzie szukać dobrej firmy transportowej?

Można oczywiście przejrzeć ogłoszenia prasowe, ale bądźmy szczerzy – w dzisiejszych czasach łatwiej i szybciej znajdziemy to, co nas interesuje, w internecie. Szanująca się firma na pewno ma swoją stronę internetową, która pozwoli nam poznać wiele ważnych informacji, w tym pełną ofertę firmy (tutaj przykład oferty w zakresie logistyki mebli: fracht.pl/oferta/rodzaj/logistyka-mebli/) , szczegóły ewentualnej współpracy.

Można także poszukać w sieci opinii o firmie, by dowiedzieć się, czy jej wcześniejsi klienci byli zadowoleni z usług, chociaż oczywiście do słów anonimowych ludzi w internecie trzeba jednak podchodzić z pewną dozą dystansu. Możemy jednak uzyskać pewne obiektywne informacje, które świadczą o kompetencjach firmy.

Jakie firma ma doświadczenie?

Jedną z najbardziej podstawowych informacji, jakie jesteśmy w stanie uzyskać, jest ta, jak długo już dana firma utrzymuje się na rynku. To dla nas bardzo ważne, można bowiem zakładać, że przedsiębiorstwo, które prowadzi swoją działalność już od lat, rzetelnie wywiązuje się ze swoich zadań. Wieści wśród potencjalnych klientów szybko się rozchodzą, więc firma, z której usług ludzie nie byliby zadowoleni, najprawdopodobniej nie dałaby rady długo prowadzić swojej działalności.

Wieloletnie doświadczenie to nie tylko świadectwo rzetelności. Długie lata utrzymywania się na rynku oznaczają, że firma miała dużo czasu, by się rozwijać i doskonalić swoje metody działania, co daje nam nadzieję na to, że tym lepiej wywiąże się z zadania, jakie jej zlecimy.

Możemy też sprawdzić, czy w ciągu swego długiego istnienia owo przedsiębiorstwo zostało nagrodzone jakimś certyfikatem czy wyróżnieniem – byłby to kolejny argument, by to właśnie tej firmie powierzyć pieczę nad naszymi meblami.

Co wchodzi w zakres usług?

Do każdego zlecenia trzeba podejść indywidualnie. Jest przecież konkretna praca do wykonania. Wybierzmy zatem firmę pod kątem tego szczególnego zlecenia. Przede wszystkim musimy wiedzieć, na jakim typie transportu nam zależy i jakie usługi byłyby odpowiednie dla naszych aktualnych potrzeb.

W przypadku transportu mebli powinna nas interesować kompleksowość świadczonych usług. Chodzi przecież nie tylko o to, by dowieźć meble na miejsce, ale także by odpowiednio zabezpieczyć je na czas przejazdu, zdemontować w razie potrzeby i rozładować już na miejscu. Warto też zainteresować się, jakimi pojazdami dysponuje firma i czy są one przystosowane do przewozu mebli takich jak nasze.

I jeszcze jedna ważna sprawa – kwestia ubezpieczenia. Musimy wiedzieć, czy firma posiada ubezpieczenie, które zagwarantuje nam stosowną rekompensatę w razie ewentualnego uszkodzenia naszych mebli podczas transportu.

Czy kierować się ceną?

Oczywiście koszty takiej usługi nie są bez znaczenia dla naszego ostatecznego wyboru. Jednak niska cena nie powinna być decydującym czynnikiem, a wręcz może być dla nas pewnego rodzaju sygnałem ostrzegawczym.

Kiedy firma może pozwolić sobie, by oferować swoje usługi po podejrzanie niskich cenach, może to oznaczać, że wykonując zlecenie, na czymś oszczędza. Może na przeglądach stanu technicznego pojazdów? Może na wykwalifikowanych pracownikach?

To nie musi być regułą, ważne jednak, by mieć to na uwadze i nie wybierać firmy wyłącznie dlatego, że jej oferta jest najtańsza spośród tych, które znaleźliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com