Jak wybrać dobry zegarek?

Ładny zegarek to nie tylko szykowny dodatek, ale także praktyczny sprzęt. Istnieje wiele nowoczesnych zegarków dla kolekcjonerów, ale także wiele tradycyjnych idealnych do pracy czy oficjalne przyjęcie. Na rynku można znaleźć wiele modeli, co nie ułatwia wyboru. Poniżej kilka wskazówek, jak wybrać dobrej jakości zegarek.

  1. Jakie są rodzaje zegarków?
  2. Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze zegarka?

Jakie są rodzaje zegarków?

Zanim kupimy zegarek, powinniśmy się zastanowić, do czego go będziemy używać. Nie tylko ze względu na jego przeznaczenie, ale także styl życia. Do stroju eleganckiego, takiego jak marynarka, garnitur czy koszula idealnie wybrać wersję klasyczną, czyli prosty i minimalistyczny design. Jego mały rozmiar sprawia, że zmieści się pod mankietem koszuli. Tutaj polecane są zegarki Lorus. Zegarki te produkowane są przez Seiko Watch Corporation która powstała w 1982 roku.  Charakteryzują się tradycyjnymi wzorami oraz wysoką jakością metali szlachetnych. Cyferblat pozbawiony jest elementów graficznych i najlepiej dopasować do niego czarny lub brązowy skórzany pasek. Do stroju wieczorowego sprawdzi się zegarek w wersji klasycznej, ale cenione są zdobienia tarczy oraz metalowy pasek. W tym przypadku zegarek będzie dodatkiem do stroju wieczorowego.

Dla fanów aktywności fizycznych sprawdzi się zegarek sportowy. Wyróżnia się nowoczesnym designem oraz odważniejszymi kolorami. Nadają się do sportów wodnych czy ekstremalnych, dlatego są wykonane z materiałów o większej wytrzymałości i lekkości, takich jak stal szlachetna, tytan i elementy gumowe. Ich zaletą jest odporność na uszkodzenia, kurz, a także wilgoć. Ostatnim typem są zegarki casualowe, które są rozwiązaniem dla typu klasycznego i sportowego. Pasuje do każdego stylu i na każdą sytuację codzienną. Tutaj modelem wartym uwagi jest Lorus RW623AX9.

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze zegarka?

Poza przeznaczeniem warto zastanowić się, jaki typ mechanizmu został użyty w zegarku. Zegarki elektroniczne na mechanizmie kwarcowym gwarantują dokładny pomiar czasu, dlatego ich zaletą jest wytrzymałość, trwałość i dokładność. Zegarek mechaniczny to klasyczne rozwiązanie najbardziej popularne od setek lat. Musi być nakręcany za pomocą koronki, czyli pokrętła z boku koperty. Zegarek automatyczny wyposażony się w specjalną sprężynkę, która nakręca mechanizm. Jest połączeniem tradycji i innowacyjności. Jaki zatem powinieneś wybrać mechanizm zegarka? Ceniąc sobie klasykę, najlepiej wybrać typ mechaniczny lub automatyczny i w przypadku dokładnych pomiarów, lepiej kwarcowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com