Jak wybrać agencję interaktywną, by zobaczyć zwrot z inwestycji?

Marketing polega na jednym: ustaleniu, na którym rynku docelowym skupia swoją uwagę, a następnie tworzeniu treści w tym miejscu. Kiedyś uwaga ludzi skupiała się na radiu, gazetach i innych mediach offline. Wystarczyło więc wykupić reklamy na tych platformach, jeśli chciało się dotrzeć do właściwych osób. Ale teraz jest to bardziej skomplikowane. Uwaga ludzi jest podzielona na wiele różnych platform.

Wyzwanie

Na przykład, jeśli kierujesz swoją ofertę do kadry kierowniczej, możesz chcieć zostać zauważonym na LinkedIn. Jeśli kierujesz swoją ofertę do młodszych ludzi, to Snapchat i Instagram to miejsca, w których powinieneś być. A przy 1,65 miliarda aktywnych użytkowników Facebooka, którzy spędzają w serwisie średnio 50 minut dziennie, praktycznie każda firma może zobaczyć zwrot z inwestycji dzięki reklamom na Facebooku.

Każdego dnia pojawiają się nowe taktyki marketingowe. Zapracowanym przedsiębiorcom może być trudno pozostać na bieżąco z najnowszymi trendami, znaleźć najlepsze sposoby korzystania z różnych platform i zostać mistrzem w każdej dziedzinie marketingu cyfrowego z dnia na dzień.
W tym miejscu zatrudnienie agencji może pomóc Twojej firmie.

Zatrudnienie zespołu ekspertów do zarządzania bardziej technicznymi aspektami strategii marketingowej pozwala skupić się na innych obszarach działalności, które lubisz i które robisz najlepiej, zamiast spędzać tygodnie lub miesiące na szukaniu odpowiedniej osoby do zatrudnienia i szkolenia.

W tym artykule omówimy, jak ocenić agencję marketingową, jakie pytania należy zadać i jak zdecydować, czy zatrudnić agencję, czy zajmować się marketingiem we własnym zakresie. Słowem jaka agencja interaktywna może spełnić Twoje oczekiwania.

Co robią agencje marketingowe?

Agencje marketingowe pomagają zwiększyć sprzedaż, wykorzystując różne taktyki marketingowe, aby przyciągnąć idealnego klienta. Usługi oferowane przez agencje są bardzo zróżnicowane, ale generalnie możesz spodziewać się następujących usług.

Google AdWords

Google AdWords to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów w momencie, gdy wiedzą, że mają problem. Większość ludzi zwraca się do Google, aby znaleźć rozwiązania swoich problemów, więc prowadzenie kampanii AdWords skierowanej do tych potencjalnych klientów może być bardzo opłacalne.

SEO

Wysokie pozycje artykułów w wynikach wyszukiwania to nie tylko budowanie „świadomości marki” czy zwiększanie liczby wyświetleń stron. To coś więcej niż tylko to. Zapewniając swoim treściom wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, będziesz w stanie pozyskać potencjalnych klientów na idealnym etapie ich podróży – dokładnie wtedy, gdy zdadzą sobie sprawę, że mają problem i potrzebują Twojego rozwiązania!

Reklama na Facebooku

Funkcje targetowania Facebooka w połączeniu z ogromną bazą użytkowników sprawiają, że jest to fantastyczna platforma dla praktycznie każdej firmy, aby uzyskać zdrowy zwrot z inwestycji. Możesz kierować reklamy według płci, poziomu wykształcenia, dochodów, lokalizacji, zainteresowań, aktualizacji statusu, a nawet ważnych wydarzeń życiowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com