Jak wspomóc wydolność fizyczną i funkcje poznawcze swojego organizmu?

https://lifechamber.pl/

Choć na co dzień nikt o tym nie myśli, jednak tlen zawarty w powietrzu jest niezbędny do naszego życia. Co więcej, właśnie odpowiednia ilość tego pierwiastka w naszym organizmie ma wpływ na kondycję fizyczną i funkcje poznawcze naszego umysłu. Dlatego by wspomóc wydolność organizmu, należy dostarczyć mu tlenu.

Co z tym tlenem?

Tlen to pierwiastek chemiczny znajduje się w powietrzu i wodzie. Jest niezbędny do życia wszystkim organizmom i tym żyjącym na lądzie i pod wodą. Tlen jest najważniejszym elementem w procesie oddychania komórkowego, w wyniku którego powstaje niezbędna do życia energia. Przebiega on nawet w momencie, kiedy wszystkie inne procesy metaboliczne są zahamowane. To właśnie dzięki niemu nasze mięśnie mogą sprawnie działać a umysł pracować.

To jednak nie wszystko tlen bierze również udział w procesach obronnych organizmu, między innymi wybuchu tlenowym, który niszczy bakterie i wirusy. Co więcej, według Otto Warburga powstawanie komórek rakowych w organizmie jest indukowane również obniżeniem zawartości tlenu w komórce.

Optymalne nasycenie krwi tlenem wynosi 98%, spadek tej wartości może prowadzić do różnych zaburzeń w naszym ciele. Jeśli chcesz wspomagać swoje ciało i wydolność fizyczną oraz umysłową dostarczaj swojemu organizmowi dużych dawek tlenu. Jak to zrobić?

Komory normobarczyne – dawka stężonego tlenu dla Twojego ciała

Normobaria to specjalna terapia tlenowa skierowana do wszystkich niezależnie od sytuacji zdrowotnej. U osób borykających się z różnymi chorobami, czy w okresie rekonwalescencji normobaria przyspiesza proces zdrowienia, u osób zdrowych zaś pomaga w poprawie kondycji fizycznej i umysłowej.

Specjalnie opracowana mieszanka, którą oddychasz w komorze barycznej, zawiera:

  • 40% tlenu – dwa razy więcej niż w naturze,
  • 2% dwutlenku węgla – czyli 70 razy więcej niż w normalnym powietrzu,
  • około 1% cząsteczkowego wodoru – niemal 20 000 tysięcy razy więcej niż w atmosferze.

Dodatkowo w komorze podwyższone jest ciśnienie do 1500 hPa, co ułatwia przenikanie cząsteczek tlenu do komórek ciała. Wyższe stężenie dwutlenku węgla rozszerza naczynia, dzięki czemu utlenowana krew może dotrzeć do wszystkich narządów. Wodór zaś łączy wolne rodniki hamując procesy oksydacji. Więcej informacji na temat tlenoterapii we Wrocławiu znajdziesz na https://lifechamber.pl/.

Ruch wzmocni Cię fizycznie i umysłowo

Aktywność fizyczna jest istotna nie tylko, by wzmacniać kondycję fizyczną, ma ona również pozytywny wpływ na sprawność umysłową. Dlaczego?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, tlen potrzebny jest do funkcjonowania wszystkich komórek. Podczas treningu, niezależnie, czy biegasz, pływasz, czy jeździsz na rowerze, Twoja krew zaczyna krążyć szybciej. Mięśnie zaczynają intensywnie pracować i wymagają dużej ilości tlenu, który dostarczają krwinki czerwone. Podczas treningu dotlenione zostają jednak nie tylko mięśnie, ale i umysł. Co więcej, produkowane są również różne hormony w tym endorfiny, określane hormonem szczęścia. Dzięki temu regularne i systematyczne ćwiczenia przyczyniają się nie tylko do poprawy wydolności fizycznej i umysłowej, lecz również polepszają nastrój i samopoczucie.

Oddychaj i medytuj

Techniki medytacji i kontrolo oddechu trafiły do kultury zachodniej z Azji. Joga, Tai Chi, różnego typu szkoły medytacji kładą silny nacisk na kontrolę oddechu i jego zgranie z ruchem. Istotne jest również jego pogłębienie oraz spowolnienie. Dzięki temu ciało się uspakaja, ciśnienie w organizmie spada, a umysł zaczyna pracować jaśniej i spokojniej, ponieważ opadają zbędne emocje.

Joga to najlepsza metoda na rozciąganie mięśni, które często są zmęczone całodziennym siedzeniem przed komputerem w pracy oraz wyciszenie. Tai Ch wywodzi się z XII wiecznej sztuki walki. Spokojne płynne ruchu współgrające z oddechem są niezwykle charakterystyczne dla tych ćwiczeń. Tai Chi jest niezwykle popularne w Chinach i chętnie je ćwiczą osoby młode oraz seniorzy, ze względu na łagodny i spojony charakter, który nie nadwyręża kondycyjnie. Może stanowić doskonały początek dla każdego, kto obawia się na początku zbyt intensywnego wysiłku. Tai Chi i Joga nie tylko poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową, lecz również poprawiają kondycję i oraz koncentrację.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com