Jak wejść z impetem do branży bieliźniarskiej?

W ciągu ostatnich kilku lat w branży bieliźniarskiej odnotowano boom, w którym pojawiły się klasyczne marki eksperymentujące z nową technologią i nowymi niezależnymi projektantami bielizny i butikami. Aby wiedzieć jak wejść w ten biznes warto się pojawiać na licznych targach bieliźniarskich, planować sobie odwiedziny w sklepach i dbać o pokazywanie marki na Instagramie czy w innych mediach społecznościowych.

Nie wystarczy obserwować, jak przemysł odchodzi od wyściełanych biustonoszy do miękkich biustonoszy – trzeba kreować tę bieliźnianą rzeczywistość, by stać się jej częścią. Oto inne wskazówki dla młodych młodych projektantów bielizny:

1. Pomyśl o swoim rynku

Jedną z zalet pracy w tym biznesie jest to, że można sporo podróżować i obserwować, jak wpływy globalne odbijają się na rynku bielizny. Np. w USA targi skupiają się na wygodzie i podstawach, a marki tworzą miękką, wygodną bieliznę zgodną z trendem w stylu lounge. Natomiast targi we Francji są ekspozycją wykwintnych koronek, a to, co dzieje się w Londynie jest o wiele bardziej ryzykowne – łączenie wykwintnych detali, takich ze zwykłymi tkaninami. Trzeba samemu zdecydować w którą chce się iść stronę.

2.Najlepsza inspiracja online

Instagram zdecydowanie ułatwia lokalizowanie nowych marek startujących w tę branże z dnia na dzień, więc jest to świetny sposób, aby zobaczyć, co jeszcze jest tam pod względem konkurencji i inspiracji inni mają do zaproponowania. Natomiast kluczowi blogerzy zajmujący się bielizną również są na Instagramie – a odpowiedź fanów, którą otrzymują na temat różnych przedmiotów, jest świetnym sposobem, aby zobaczyć opinie konsumentów. Ale nie wolno się uzależnić wyłącznie od Instagrama, ważne są również:

  • magazyny o modzie,

  • trendy wybiegowe,

  • blogi.

Zapoznaj się z https://polimex.net/pl/sklep/1-artykuly-bielizniarskie/28-koronki jako punktem wyjścia.

3. Zrób badania rynku i zdobądź odpowiednie materiały

Gdy już znajdziesz inspirację, zechcesz stworzyć bazę, która pomoże ci skoncentrować się na twoim kierunku. Ale pomyśl też o badaniach rynkowych, chodź do sklepów i idź na targi. Zobacz, jaki jest najnowszy motyw i najmodniejsze detale. Czy stanik stworzony jest z drutu? Czy to jest zagłębiony kształt, czy całkiem inny? Wyściełane lub nie wyściełane? Jakie materiały są popularne teraz od koronki po siateczkę, żakard itp.

4. Zdefiniuj swoją markę

Podczas gdy rynek bielizny nie jest tak zapełniony, jak odzież damska, i tak jest to szybko rosnący niszowy rynek z dużą ilością fajnej, nowej, niezależnej puli marek, więc musisz zaprezentować się w interesujący sposób. Jaki jest twój USP? Zastanów się, jak przygotujesz i zaprezentujesz swój produkt? Pomysł na to na wczesnym etapie naprawdę ci pomoże.

5. Upewnij się, że twoje media społecznościowe są zorganizowane

Zastanów się więc nad ogólnym obrazem, zarejestruj odpowiednio wcześnie Twoją nazwę na Instagramie i zacznij publikować jeszcze przed uruchomieniem firmy, aby wzbudzić zainteresowanie i stworzyć tożsamość marki w przestrzeni społecznej. Pomyśl także o kontach Pinterest i Twitter i upewnij się, że jesteś konsekwentny w publikowaniu postów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com