Jak umiejętnie zarządzać flotą samochodową?

Udostępniasz swoim pracownikiem auta służbowe? W takim razie na pewno zależy Ci na tym, by służyły one wiernie i niezawodnie przez wiele lat. Przedsiębiorcy często popełniają jeden podstawowy błąd. Inwestują w wysokiej klasy maszyny, szukając najbardziej wytrzymałych konstrukcji, które cieszą się uznaniem największych firm na świecie. Przepłacają w ten sposób nie tylko za samo auto, ale również za wyposażenie, gdy problem leży w zupełnie innym miejscu. Świetnym przykładem jest zła eksploatacja i brak szacunku pracowników do samochodu. Jak pozbyć się tego problemu?

Odpowiedzią na to pytanie może być wydajne zarządzanie flotą samochodową. Dostępne systemy, moduły i układy pozwalają nam coraz częściej na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym nie tylko obniżysz ilość wykonanych kilometrów w celach prywatnych, ale dowiesz się również tego, którzy pracownicy szarżują po drogach na złamanie karku, byle wcześniej skończyć spotkanie u klienta.

Nawigacja i pomiar zużycia paliwa

Okazuje się, że zarządzanie flotą samochodową to nie tylko rozdysponowywanie ich pomiędzy pracownikami. Jeżeli zależy Ci na tym, by Twoja firma działała prężnie i rozwijała się z każdym dniem, musisz także rozważyć wprowadzenie innowacyjnych technologii pozwalających na generowanie raportów i analiz, dzięki którym planowanie i podejmowanie decyzji będzie o wiele prostsze. Monitoring GPS auta połączony z dokładnym weryfikowaniem spalania benzyny i wielu innych czynników, pozwala osiągnąć niesamowite efekty już po pierwszym roku.

Analiza i raporty generowane automatycznie

Zarządzanie flotą samochodowąZałóżmy, że posiadasz 3 samochody służbowe. Każdy z nich jednak przejeżdża rocznie inną ilość kilometrów i wszystkie są przypisane do konkretnych handlowców lub specjalistów. Warto w takich sytuacjach sprawdzić, kiedy pojazdy są najbardziej eksploatowane i gdzie ucieka największa ilość oszczędności. Bez odpowiednich narzędzi nie da się znaleźć jednoznacznych dowodów na próbę nadużycia, ponieważ może okazać się, że pracownik wykonujący najwięcej kilometrów po prostu najciężej pracuje. Zarządzanie flotą samochodową przy pomocy zaawansowanego systemu pozwala sprawdzić to w zaledwie kilka minut dzięki raportom i analizom.

Możliwość planowania tras

Skoro masz już narzędzie pozwalające na analizę, przy pomocy sprawnych specjalistów od planowania zadań spedycyjnych, jesteś w stanie szybko określić, które trasy będą ekonomiczne i wydajne. Dzięki temu realizacja powierzonych zadań klientów będzie prosta i szybka – czyli taka, jak powinna być.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com