Jak ubrać się na narty – kurtka, druga warstwa, bielizna termoaktywna?

jak ubrać się na narty

Źle dobrana odzież = brak przyjemności z jazdy

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło Wam się wyjść w domu w klapkach, po godzinie na dworze zerwała się ulewa, a do tego nie mieliście parasola, dokładnie zrozumiecie, co mamy na myśli mówiąc „nieodpowiedni strój”. Podobne skutki będzie miało ubranie bawełnianej koszulki i codziennej bluzy pod kurtkę narciarską – po całym dniu na stoku wrócicie do domu przemoczeni. Za ciasny polar, który uwiera pod pachami, nie odprowadza wilgoci, a do tego przesuwa się podczas jazdy. Brzmi znajomo? Na nartach bardziej niż gdziekolwiek indziej możecie doświadczyć skutków źle dobranej odzieży.  Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie i zaopatrzenie się w porządną odzież sportową przeznaczoną do uprawiania sportów zimowych.

Co ubrać pod kurtkę narciarską – druga warstwa?

Nie każda odzież sportowa będzie odpowiednia na narty. Lepiej zdecydować się na zakup bielizny termoaktywnej i drugiej warstwy, która została specjalnie zaprojektowana do uprawiania sportów zimowych. Modele bielizny termoaktywnej zazwyczaj są bezszwowe, a ich zadaniem jest odprowadzenie z ciała nadmiaru wilgoci, powstałej podczas wysiłku fizycznego. Równie ważne co dobór właściwego modelu, jest dopasowanie prawidłowego rozmiaru. Bielizna narciarska powinna dobrze przylegać do ciała niczym druga skóra. Podobnie druga warstwa (polar), jeżeli będzie za duża, nie spełni swojego zadania i nas nie ogrzeje. Szczególnie polecamy polary z półgolfem i długimi rękawami.

Sprawdź dostępne polary i bluzy damskie narciarskie na mcksport.pl

Druga warstwa – jak wybrać na narty?

Ski Jump Simulator - skijumping

Polary, czyli tak zwana druga warstwa różnią się między sobą grubością. Jeżeli temperatura na stoku nie spada poniżej zera, nie będzie Ci potrzebny bardzo ciepły polar, ponieważ ocieplina kurtki i membrany pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Gdy spodziewasz się zmiennych warunków pogodowych podczas zimowego urlopu, najlepiej zabrać ze sobą więcej polarów, które różnią się grubością. Wybieraj raczej modele bez kaptura, ale wyposażone w stójkę lub kołnierz, chroniący szyję i gardło przed podmuchami zimnego powietrza. W wyjątkowo zimne dni postaw na sweter puchowy, czyli rodzaj cienkiej kurtki, która wypełniona jest pierzem lub windstopper.

Kurtka na narty – ciasna, ale własna

Kurtka na narty, podobnie jak pozostałe elementy garderoby narciarza, powinna być dobrze dopasowana, ale równocześnie niekrępująca ruchów. Nowoczesne kurtki wykonane są z elastycznych materiałów, które zapewniają dobre dopasowanie i równocześnie nie sprawiają dyskomfortu podczas jazdy. Kurtki o parametrach 20 000 oddychalności i nieprzemakalności sprawdzą się właściwie w każdych, nawet bardzo trudnych warunkach. Nie potrzebujemy dwóch różnych kurtek na bardzo ciepłe i mroźne dni, ponieważ oddychające tworzywa, z których wykonane są kurtki i znajdujące się w nich wywietrzniki sprawiają, że okrycia wierzchnie dopasowują się do warunków termicznych panujących w górach.

Polecamy:
Kurs języka angielskiego Bielsko Biała – jak wybrać najlepszą ofertę?
Sprawdź drugą warstwę w sklepie narciarskim MCK Sport.
Faktoring cichy mocne i słabe strony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com