Jak szybko zarobić na rynku nieruchomości?

Lokaty tradycyjne i obligacje skarbowe pozwalają na wypracowanie bardzo niskich zysków, choć niosą za sobą zerowe ryzyko inwestycyjne. Jeśli zyski na poziomie 3-4 proc. w skali roku są zbyt niskie dla inwestorów, powinni oni zastanowić się nad alternatywnymi możliwościami. Mogą między innymi zainwestować swój kapitał na rynku nieruchomości.

Bezpieczna lokata kapitału

Zasadniczo inwestowanie w nieruchomości niesie za sobą ryzyko straty części środków finansowych inwestora. Zmuszony jest on do ponoszenia różnego rodzaju ryzyka, w tym ryzyka lokalizacyjnego, rynku, najemcy czy płynności. Niemniej, konfrontując inne instrumenty finansowe z nieruchomościami, są one opcją o umiarkowanym poziomie ryzyka, ale jest ono wyższe niż w przypadku obligacji czy lokat bankowych.  Można je zmniejszyć, jeśli inwestycja w nieruchomości będzie polegała na zakupie mikro apartamentu w systemie condo. Pozwala to na bezpieczne ulokowanie kapitału oraz na wypracowanie dwutorowo zysku – z jednej strony z tytułu rosnącej wartości nieruchomości w czasie, a z drugiej z tytułu gwarantowanego przez operatora systemu condo dochodu z tytułu wynajmu apartamentu. Niejednokrotnie oferowany zysk w skali roku wynosi 7 proc. ceny netto nabytej inwestycji, a więc nawet dwukrotnie więcej niż w przypadku lokaty tradycyjnej terminowej lub obligacji Skarbu Państwa.

Gdzie szukać takich inwestycji?

W całej Polsce deweloperzy rozwijają systemy condo, w odpowiedzi na niskie zainteresowanie klientów zakupem nowo wybudowanych mieszkań. Kryzys na rynku nieruchomości spowodował, że wiele budynków z założenia mieszkalnych, stało pustych i brakowało chętnych do ich zakupu. Deweloperzy znaleźli jednak sposób na wypracowanie dochodu w postaci właśnie systemów condo.

Jedną z pierwszych inwestycji tego typu w Polsce i pierwszą w Warszawie była WolskaKwadrat, która zaoferowała klientom wykończone „pod klucz” i luksusowo wyposażone mikro apartamenty. Spełniają one funkcje komfortowego pełnowymiarowego mieszkania. Inwestycja położona jest na dzielnicy Wola w Warszawie, przy skrzyżowaniu ulic Wolskiej i Kasprzaka. Oferuje mikro apartamenty o powierzchni od zaledwie 14 do 31 mkw, co pozwala na zainwestowanie w system condo także osobom, które nie dysponują pokaźnym kapitałem. Ceny nieruchomości zaczynają się już od 150 tys. zł, co jak na standardy stolicy jest atrakcyjną ofertą.

System condo polega na kompleksowym zarządzaniu inwestycją, co generuje dla inwestorów stałe i pewne zyski, przy braku konieczności fizycznego zajmowania się wynajmowaniem posiadanego mikro apartamentu. W praktyce inwestor nabywa prawo własności do lokalu o charakterze mieszkaniowym i może z niego korzystać przez niewielką część roku, np. w okresie wakacyjnym.  Przez pozostały czas nieruchomość jest wynajmowana przez operatora systemu condo. Sprawuje on fachowo opiekę nad tego typu nieruchomościami, odpowiadając za ich promocję i wynajem oraz kompleksową obsługę gości przy rezerwacji i korzystaniu z apartamentu. Operator systemu oferuje gwarantowany zysk z inwestycji dla inwestorów, bez ryzyka związanego z krótkoterminowym wynajmowaniem lokali prywatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com