Jak szukać klientów biznesowych – vademecum agenta ubezpieczeniowego

Każdy agent ubezpieczeniowy może zarobić wiele, jednak jego praca wcale nie jest łatwa. Z każdym dniem musi borykać się z pozyskiwaniem klientów, a do tego potrzeba wiele doświadczenia oraz wiedzy. Jest wiele sposobów na pozyskiwanie klientów, ale klient biznesowy – to potencjalny zysk na lata. Jeśli dana ubezpieczalnia się sprawdzi, agent ubezpieczeniowy może tylko przedłużać mu umowy corocznie, i swoje zarabiać. Poza tym klient biznesowy może mieć na stanie w firmie np. kilka, lub nawet kilkanaście samochodów.

Wtedy dochodzi do tego coroczne odnawianie samochodowych ubezpieczeń OC. Większość ludzi szuka odpowiednich ubezpieczeń np. w internecie. Np. ubezpieczenie samochodu z www.ubezpieczeniaonline.pl może być naprawdę korzystne, jednak należy zapoznać się z wszelkimi warunkami, jakie niosą tego typu ubezpieczenia. Zazwyczaj są one nieco tańsze od tych „stacjonarnych”, dlatego ludzie często korzystają z tego typu usług.

Jakie zalety powinien mieć dobry agent ubezpieczeniowy?

Największą zaletą agenta ubezpieczeniowego jest empatia. Dlaczego? A kto chciałby rozmawiać (wręcz podpisywać umowy!) z człowiekiem, który jest wiecznie skrzywiony i narzeka? Odpowiednie podejście do klienta – to podstawa. Jeśli agent już „złapie” klienta, zazwyczaj stara się go utrzymać na dłużej (rokroczne przedłużanie polis). W tym wypadku taki agent powinien mieć w swojej ofercie nie tylko jedną firmę ubezpieczeniową, ale więcej. Jeśli klientowi nie spodoba się współpraca z daną ubezpieczalnią, zawsze może ją zmienić – nie zmieniając przy tym samego agenta. To bardzo korzystne i dla klienta i dla jego agenta ubezpieczeniowego. Sam ubezpieczyciel musi zatroszczyć się o takich agentów, aby ci chcieli korzystać z ich usług i sprawnie szukali dla niech klientów. Najlepszym „wabikiem” pozostają niezmiennie koszty ubezpieczeń.

Do tego mogą dojść odpowiednie rabaty, prezenty do ubezpieczeń (np. kalendarze – jeśli oczywiście dane ubezpieczenie kończy się z końcem roku. W innym wypadku taki prezent jest po prostu brakiem szacunku dla klienta). Tak samo jak agent powinien mieć jak najwięcej różnych ubezpieczycieli w swej ofercie, tak w drugą stronę działa to tak samo. Czyli – Towarzystwo Ubezpieczeniowe powinno mieć jak najwięcej zewnętrznych agentów, którzy będą sprzedawać jego polisy. To całkowicie poprawna współpraca i tzw. zdrowy rynek ubezpieczeń.

Czy klient biznesowy jest najlepszy?

Każdy klient jest najlepszy – nie tylko biznesowy. Jednak ten ostatni może dać zarobić agentowi znacznie więcej, niż tzw. zwykły Kowalski. Klient biznesowy posiada wiele dóbr, które zapewne chce ubezpieczyć nie tylko z tego powodu, iż jest to akurat obowiązkowe. Takich klientów najlepiej szukać poprzez ogłoszenia internetowe, ale także w realu. Czyli zawsze możemy podejść do firmy i zapytać, czy aby nie potrzebują dobrego ubezpieczenia. Można również złożyć takie zapytanie mailowo i rozesłać je hurtowo do wielu firm. Jest wiele sposobów pozyskania klienta biznesowego. Wszystko zależy od tego, jaki dany agent będzie preferował.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com