Jak stworzyć skuteczny newsletter, który zwiększy sprzedaż?

E-mail marketing to skuteczny, prosty, szybki i niedrogi sposób na zapewnienie wysokiego zwrotu z inwestycji. Newsletter to świetne narzędzie marketingowe, jednakże jego stworzenie nie jest proste.

Jak stworzyć newsletter, który będzie chętnie czytany i tym samym nie wyląduje błyskawicznie w koszu ani też nie trafi do folderu SPAM?

Wskazówki dotyczące tworzenia skutecznego newslettera

1. W celu skupienia oka czytelnika należy zastosować przyjaźnie wyglądający szablon. Atrakcyjnie dobrany sprawi, że zmniejszy się prawdopodobieństwo potraktowania go przez odbiorcę jako spam. Szablon powinien być nieprzeładowany elementami graficznymi, a obrazki nie mogą ważyć więcej niż 100 kB.

2. Podczas tworzenia newslettera nie można zapomnieć o umieszczeniu logo firmy i danych kontaktowych. Warto też sprawdzić, jak będzie traktowany przez potencjalne skrzynki mailingowe.

3. Newsletter powinien być krótki, ale treściwie przedstawiać ofertę. Najlepiej wybrać trzy kluczowe aspekty i na ich podstawie zbudować e-maila. Należy pisać konkretnie, a więc wystrzegać się “lania wody” czy marketingowego bełkotu.

4. Newsletter służy pozyskiwaniu klientów, a nie sprzedaży. Dlatego też nie można nakłaniać potencjalnych klientów do zakupu określonych produktów, ale zainteresować odbiorców i zachęcić do sięgnięcia po promowane produkty czy usługi. Zamiast sprzedawać, należy najpierw zacząć rozdawać.

5. Tytuł musi być chwytliwy, czyli wzbudzić ciekawość w odbiorcach. Warto też personalizować odbiorcę i koniecznie wyrazić swój szacunek do niego.

6. Ważne jest zaangażowane czytelnika do działania, więc konieczne jest call to action, umieszczone w tekście w sposób nienachalny i subtelny. Istotne jest, aby CTA było widoczne tuż po otwarciu wiadomości, a więc warto wkomponować je między pierwszym a drugim akapitem czy też zaraz pod nim.

7. Najskuteczniejszymi kolorami, jeśli chodzi o moc marketingową, są: zielony, żółty i pomarańczowy.

Jak stworzyć newsletter – o czym pamiętać, a czego unikać?

1. Tego unikaj

Brak podziału na grupy podczas wysyłania e-maila promującego dany produkt sprawia, że dotrzemy z nim tylko do garstki zainteresowanych osób, a reszta odbiorców zostanie zirytowania lub zniechęcona. W związku z tym oznaczą oni taki e-mail jako spam albo wypiszą się z listy. Zwiększy to zaś listę osób, które stracą zainteresowanie daną firmą.

2. To jest wskazane

Przed wysłaniem materiałów promocyjnych należy znaleźć potencjalnych klientów, którzy wykazali niedawno zainteresowanie naszym produktem. Wymaga to posiadania wiedzy na temat osób znajdujących się na naszej liście mailingowej. Istotne są zainteresowania potencjalnych klientów produktami związanymi z naszymi, ich zachowania, kiedy i co ostatnio kupili oraz to czy otwierają i klikają w wysyłane e-maile.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com