Jak sprzedawać, czyli pomysł na sklep online to nie wszystko!

Dzisiaj ludzie uwielbiają wygodę zamawiania online. Oszczędza to czas, pieniądze i oszczędza wycieczkę do lokalnego sklepu. Ale jeśli witryna eCommerce jest słabo zbudowana lub nie ma jasności co do swoich cen i zasad lub nie oferuje spersonalizowanej usługi klientowi, nie jest dla takiej osoby atrakcyjna. Liczy się też sam pomysł na sklep internetowy.

W tym artykule badamy unikalne i kluczowe aspekty udanych witryn eCommerce i dowiadujemy się, co umożliwia zakupy online, aby pomóc Ci uniknąć typowych błędów i zbudować dochodowy biznes eCommerce.

Witryny eCommerce obiecują, że życie klientów będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Ludzie mogą znaleźć rzeczy, z którymi inaczej by się nie spotkali, i mogą zamówić w dowolnym miejscu i czasie, za pomocą zaledwie kilku kliknięć przycisku. Ludzie cieszą się z:

  • odkrycia,
  • prostoty procesu,
  • wygody dostawy.

Ale w wielu witrynach e-commerce klienci nie zawsze rozumieją, co jest oferowane i czy przyniesie to jakieś korzyści osobiste.

Wyjaśnij, dlaczego ludzie powinni kupować od Ciebie

Ważne jest, aby od samego początku jasno określić, jaką wartość zapewniasz klientom. Dlaczego powinni kupować cokolwiek z Twojej witryny? Czy oferujecie niskie ceny i szybkie przesyłki? Bezstronne, wysokiej jakości recenzje produktów? Szeroki wybór produktów? Specjalistyczny zestaw produktów, które trudno znaleźć? Łatwość użycia? To twoja propozycja wartości z góry, podstawowa wartość, która jest wpleciona w projekt i organizację całej strony internetowej.

Zapewnij wiele sposobów na znalezienie produktów

Strony internetowe muszą zapewniać wiele sposobów nawigacji, ponieważ klienci szukają produktów na wiele różnych sposobów. Niektórzy klienci wiedzą dokładnie, czego szukają i chcą wpisać nazwę produktu w pasku wyszukiwania i przejść bezpośrednio do strony tego produktu.

Prognozowanie danych wejściowych może pomóc w dalszym usprawnieniu procesu wyboru produktu. Inni klienci mają niejasne pojęcie o tym, czego szukają i chcą eksplorować wiele treści, które można przeglądać, aby lepiej zrozumieć, co jest dostępne. Znajdź nowe sposoby, aby pomóc swoim klientom znaleźć sposoby rozwiązania ich problemów. Poinformuj swoich klientów o nowych i interesujących produktach, prezentując Wyróżnione produkty w portalu na stronie głównej. Pomóż im znaleźć pokrewne lub droższe wersje produktów poprzez sprzedaż krzyżową i sprzedaż wyższą. Zwiększ sprzedaż, zapewniając dostęp do tak wielu różnych możliwości zakupu.

Wreszcie, zaoferuj społeczność rekomendacji, w której klienci będą mogli przekazywać opinie i komentarze na temat produktów. Wspierając dobrze prosperującą społeczność, współpracujesz ze swoimi klientami, umożliwiając im tworzenie nowych treści dla Twojej witryny, a tym samym zapewniając każdemu kolejny powód do odwiedzenia Twojej witryny w przyszłości. Klienci lubią przeszukiwać ogromne magazyny informacji, oglądać wiele czystych stron ze szczegółowymi informacjami o produktach, które zawierają więcej szczegółowych informacji i porównują produkty. W ten sposób mogą podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące potrzebnych produktów i usług.

Polecamy także:
Sklep Prestashop + pomysł = idealny początek własnego biznesu w internecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com