Jak sprawdzić firmę? Skuteczna weryfikacja kontrahenta

Weryfikacja kontrahenta to obowiązek każdej firmy

Sprawdzenie firmy przed podjęciem współpracy to element często pomijany, a jednak bardzo ważny w skutecznym rozwijaniu przedsiębiorstwa. Okazuje się, że znacznie łatwiej jest obecnie znaleźć potencjalnego partnera biznesowego, niż zweryfikować jego realne możliwości finansowe. Jednak sytuacja rynkowa coraz bardziej wymusza podejmowania się procesu weryfikacji na rynkach B2B. Motywacją tego działania jest po prostu rosnąca niewypłacalność firm. Aspekt ten stanowi znaczące zagrożenie dla całej gospodarki. Jak zatem skutecznie sprawdzić firmę i zabezpieczyć się przed stratami? Odpowiadamy.

Skuteczne metody sprawdzania firm

Istnieje wiele różnorodnych sposobów na sprawdzenie firm. Są one jednak bardzo różnorodne i mogą dostarczyć nam dane z przeróżnych płaszczyzn informacji. Jeśli chcemy skutecznie sprawdzić firmę, musimy zdobyć ich jak najwięcej. Na szczęście w Polsce mamy dostępne liczne źródła informacji, które dostarczą nam cenne dane na temat interesujących nas firm.

Sprawdź aktywność i wierzytelność finansową

W pierwszej kolejności należy się skupić przede wszystkim na sprawdzeniu, czy dana firma jest faktycznie aktywna na rynku oraz, czy posiada aktywny status VAT. W tym celu możemy skorzystać z dostępnych rejestrów online oraz z rządowych platform z danymi firm rejestrowanych w Polsce. Dodatkowo warto skorzystać także z publicznych baz dłużników, gdzie do weryfikacji wystarczy nam NIP firmy. Wówczas dowiemy się, czy dane przedsiębiorstwo nie zalega już przypadkiem innym podmiotom gospodarczym. Bardzo ważnym elementem sprawdzania firm jest weryfikacja danych dotyczących właścicieli przedsiębiorstw oraz aktywność firmy w social mediach i opinie na jej temat.

Szybka i skuteczna weryfikacja z pomocą sztucznej inteligencji

Sprawdzenie firm może okazać się nie lada wyzwaniem. Liczne rejestry danych, wymagają od nas poświecenia dużej ilości czasu oraz pełnego skupienia. Niestety nie zawsze jest to możliwe — szczególnie na dynamicznych rynkach, gdzie na podjęcie decyzji mamy zaledwie kilka minut. Wówczas warto skorzystać z najnowszej technologii. Takim przykładem jest system inteligentnej weryfikacji — Temida. Te narzędzia w zaledwie 30 sekund weryfikuje ponad 3000 kryteriów oceny i generuje szczegółowy raport na temat kontrahenta. Dzięki temu już w pół minuty otrzymujemy szczegółowe informacje na temat sprawdzanej firmy, znamy dokładny poziom jego wypłacalności, a także zdobywamy wygenerowany bezpieczny limit kupiecki dla transakcji z tą firmą. Inwestycja w technologie może pozwolić nam bezpieczny i szybki rozwój przedsiębiorstwa, co stanowi jedno z największych wyzwań we współczesnym świecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com