Jak skutecznie i tanio ogrzewać firmę?

pompy ciepła

Zima jest tuż tuż i ludzie w firmach zaczynają już odczuwać drżenie spowodowane przez zimno. Podczas gdy zimno jest ogromne zewnątrz i jest to zrozumiałe, to nie jest tak zabawne jeśli podobne temperatury odczuwa się w pomieszczeniach zamkniętych. Istnieje kilka sposobów, aby uzyskać ciepło w firmie, niektóre są droższe niż inne. Jednak my dzisiaj postaramy się spojrzeć na tanie opcje grzewcze, które mogą utrzymać ciepło, a właściciel firmy nie będzie musiał wydać zbyt wiele na rachunki za elektryczność tej zimy.

Przede wszystkim jako właściciel firmy upewnij się, że jeśli masz już zainstalowane jakieś ogrzewanie w firmie jest odpowiednio sprawdzone i zakonserwowane przed przyjściem zimy. To powinno być wzięte pod uwagę w pierwszej kolejności. Źle pracujący system grzewczy nigdy nie będzie w stanie poradzić sobie z zimnem, nie będzie ani tani ani skuteczny.

Jeśli masz w biurze kominek warto używać sprężonego powietrza, które to może rozgrzać małe powierzchnie w pomieszczeniu, które nie mogą w inny sposób był łatwo rozgrzane. Dmuchawa rozkłada ciepło pochodzące z kominka do wszystkich tych trudno dostępnych szczelin i zakamarków w biurze.

Choć jest to oczywiste dla wielu to wydaje się, że ludzie mają tendencję do ignorowania tego kroku, aż będzie za późno. Upewnij się, że w bardzo zimne dni twoi pracownicy dbają o to, by ubierać się ciepło nawet w biurze. Jest to szczególnie ważne jeśli pracują w biurze przy komputerze. Podgrzewane rękawiczki bez palców mogą pomóc dodatkowo wyjątkowym zmarzluchom, aby utrzymać ręce ciepłe, a to ciepło następnie rozprzestrzenia się bezpośrednio do palców, co pozwala kontynuować pracę bez przerw.

Jednym z najbardziej nowoczesnych sposobów na utrzymanie ciepłego biura w firmie jest to zrobienie tego za pomocą ogrzewania podłogowego. Warto poznać wynikające z tego korzyści.

Innym bardzo efektywnym i tanim rozwiązaniem jest pokuszenie się na instalację paneli solarnych. Przy budowie i instalacji paneli słonecznych w biurze można znacznie zmniejszyć swoje miesięczne rachunki za energię elektryczną i jednocześnie być przykładem dla innych firm w Twojej okolicy, którzy nie są świadomi ekologicznie tak jak Ty. Ten projekt jest bardzo prosty nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w projektach budowlanych.

Pomysłowe rozwiązanie na skuteczne i tanie ogrzewanie? Zainstalować w biurze kolektor słoneczny. Zasadniczo, to jest bardzo proste i tanie – panel słoneczny do dodatkowego ogrzewania biur, które ogrzewa powietrze bezpośrednio. Najciekawsze jest to, że panel słoneczny jest prawie w całości może zostać zbudowany z pustych pusze! Obudowa takiego kolektora słonecznego wykonana jest z drewna, a jego przednia warstwa jest wykonana z 3 mm pleksiglasu / poliwęglanu (można użyć szkła hartowanego również). Z tyłu część zestawu jest wykonana z wełny mineralnej (można użyć styropianu) – służy to jako izolacja. Absorber jest wykonany z puszek i pomalowany na czarny matowy kolor. Wszystko jest zaprojektowany w celu zapewnienia jak największej skuteczności wymiany ciepła. Gdy jest słonecznie, niezależnie od temperatury na zewnątrz, jak i wewnątrz – puszki powietrze nagrzewają się bardzo szybko. Wentylator napędza ogrzane powietrze z powrotem do pomieszczeń biurowych.

Nasz układ słoneczny nie jest w stanie zgromadzić całej energii cieplnej, jaką produkuje. Gdy jest słonecznie, panel słoneczny wytwarza ciepło, ale trzeba go używać bezpośrednio do ogrzewania powietrza wewnątrz biura. Jeżeli nie świeci słońce, to konieczne jest, aby przerwać dopływ powietrza do kolektora słonecznego, gdyż w przeciwnym razie zacznie się robić zimno. Problem ten można rozwiązać w prosty sposób – przez instalację zaworu, co spowoduje zmniejszenie strat ciepła do minimum.

Przyda się też termostat, który można kupić w sklepach lepiej wyposażonych w zakres komponentów elektronicznych. Urządzenie posiada dwa czujniki. Jeden umieszczony wewnątrz górnego otworu – dla gorącego powietrza, a drugi w środku – do dostarczania chłodnego powietrza z kolektora słonecznego.

Jeśli ustawisz temperaturę ostrożnie, kolektor słoneczny może wyprodukować średnio 2 kW energii do ogrzewania biura. To zazwyczaj zależy od tego ile masz słońce w ciągu dnia.

Powodzenia!

Autorem poradnika na temat ogrzewania w Twojej firmie jest serwis http://icieplo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com