Jak się ubrać aby mieć większe szanse na sukces w biznesie?

Praca w domu ma wiele zalet, w tym możliwość uczestniczenia w rozmowach konferencyjnych w spodniach dresowych czy wysyłania e-maili o 2 rano w piżamie. Ale w pewnym momencie najprawdopodobniej spotkasz się z klientami, inwestorami, darczyńcami lub innymi profesjonalistami, gdzie będziesz musiała przywdziać odpowiednie ubranie.

Konkurowanie w małych firmach wymaga wielu ważnych umiejętności, a umiejętność ubierania się w sytuacji biznesowej jest jedną z tych podstawowych umiejętności, jaką musi posiąść każda bizneswoman nastawiona na sukces.

Odpowiednia postawa, w połączeniu z odpowiednim strojem, może pomóc w uszczelnieniu transakcji w sytuacjach bezpośrednich.

W wielu branżach sposób ubierania się jest krytyczny. Na przykład, jeśli projektujesz i sprzedajesz odzież damskim sklepom specjalistycznym, pokazanie ubrań z linii produktów może wydawać się dobrym pomysłem, ale niewłaściwy strój będzie cię kosztował kontrakt. Lepiej jest przynosić próbki produktów niż służyć jako model dla własnej linii odzieży.

Twój strój nie powinien urazić osoby, z którą się spotykasz. Chcesz być zapamiętana ze względu na swoje biznesowe umiejętności, a nie ze względu na koronkowy top lub szpilki. Akcesoria również powinny być skromne i gustowne, więc zatrzymaj Rolexa w domu.

Strój biznesowy

Standardowy garnitur nadal ma mocne miejsce w świecie zawodowym. Dopasowane sukienki, a także spódnice z bluzką i żakietem, mogą również służyć jako standardowy strój biznesowy dla kobiet w dowolnej branży. Standardowy strój biznesowy jest bardziej dopracowany i profesjonalnie wyglądający niż zwykła sukienka. W razie wątpliwości trzymaj się standardowego stroju biznesowego.

Business Casual

Termin business casual oznacza różne rzeczy dla różnych firm. W niektórych firmach kobiety mogą nosić spodnie capri lub długie koszule, ale unikaj ich przy formalnych spotkaniach. Chcesz przecież pokazać, że mają do czynienia z poważną kobietą – nie mamą noszącą ubrania swojego dziecka czy kobietą wychodzącą prosto z siłowni.

W przypadku spotkań biznesowych i wydarzeń kobiety powinny wziąć pod uwagę następujące wytyczne dotyczące stroju biznesowego:

  • Noś odzież dopasowaną: odzież szyta na miarę zawsze wygląda lepiej. Warto zainwestować w kilka zestawów wysokiej jakości ubrań, które są zamienne, niż w masę ubogo dopasowanych kompletów.

  • Kolor i wzory: konserwatywne kolory i tkaniny pozostają standardem w strojach biznesowych dla kobiet. Zaleca się nosić ciemnoszare lub granatowe spodnie i garnitury. Kobiety mogą również nosić czarne, jeśli odzież jest profesjonalna. Suknie koktajlowe nie są odpowiednie do spotkań biznesowych.

Unikaj ekstremalnych kolorów i wzorów: chcesz złożyć oświadczenie o swojej firmie, a nie osobiste oświadczenie wyrażające twoją pasję do fioletowych kropek. Pledy i subtelne wzory, które wyglądają solidnie nawet z drugiego końca pokoju, są konserwatywne i najbezpieczniejsze. Szerokie paski i tkaniny o wysokim połysku są zbyt rozpraszające na spotkania biznesowe.

Artykuł powstał we współpracy z: Navona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com