Jak ściągnąć dług z zagranicy?

Nie ulega wątpliwości, że odzyskanie długu nie jest łatwe, a zwłaszcza, jeśli jest to dług zagraniczny. Kontrahent z innego kraju nie dotrzymał warunków umowy? Sprawdź, jak ściągnąć dług z zagranicy.

Liczba osób oszukanych przez zagranicznych przedsiębiorców z roku na rok rośnie. Niestety statystyki bezwzględnie pokazują, że nie wszystkim udaje się odzyskać pieniądze od kontrahentów w zagranicy. Nie bez powodu od czasu do czasu liczne fora internetowe zalewane są pytaniami w stylu, jak odzyskać pieniądze od nieuczciwego kontrahenta, gdy ten przebywa poza granicami kraju. Na szczęście odzyskanie długu z zagranicy nie jest niemożliwe i dziś zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy na własnej skórze przekonują się, że istnieją sprawdzone sposoby na skuteczne odzyskanie należnych pieniędzy.

Jak odzyskać zagraniczny dług?

Nie czekaj tylko reaguj od razu

Z łatwością można zauważyć, że nieuczciwi przedsiębiorcy tylko czekają na to, aż zrezygnowani damy sobie spokój z upominaniem się o należność i w końcu odpuścimy mu dług. Jeśli zależy ci na odzyskaniu pieniędzy, a termin płatności mija, kontrahent milczy bądź zaczyna sypać z rękawa wymówkami, nie czekaj tylko reaguj od razu. Zadzwoń do niego i upomnij się o swoje pieniądze już następnego dnia. Nie daj się zbyć i zapytaj go wprost, kiedy możesz liczyć na odzyskanie pieniędzy, a najlepiej sam wyznacz termin płatności, najlepiej czterdzieści osiem godzin od momentu rozmowy telefonicznej.

Bądź nieustępliwy i konsekwentny

W znacznej części przypadków okazuje się, że zagraniczny przedsiębiorca po prostu zapomniał o opłaceniu należnej nam należności, dlatego też dwa dni na uregulowanie płatności to optymalny czas, w którym kontrahent może spokojnie zrobić przelew. Niestety nie zawsze tak jest bowiem nieuczciwi przedsiębiorcy nie mają zamiaru płacić ani teraz, ani nigdy. Kiedy został określony w rozmowie telefonicznej termin, a my wciąż nie odzyskaliśmy pieniędzy, nie możemy pozwolić oszustowi na mydlenie nam oczu.

Podejmij stanowcze działania

Samodzielne odzyskanie długu bywa bardzo trudne, zwłaszcza wtedy, kiedy jest to zagraniczny kontrahent i zagraniczny dług. Dodatkowo oszust, od którego dzielą nas tysiące kilometrów, w każdej chwili może stać się nieosiągalny. Dlatego nie czekaj i bez wahania skorzystaj z profesjonalnej pomocy jaką oferują specjaliści od windykacji zagranicznej. Dziś jest ich naprawdę wielu, a ci, którzy specjalizują się wyłącznie w ściąganiu zagranicznych długów, znajdują się pod adresem http://www.europejski-nakaz.pl/.

Dlaczego samodzielne ściąganie długu to zły pomysł?

Skuteczne ściąganie długu z zagranicy niejednokrotnie wymaga znajomości języka i przepisów prawnych obowiązujących na terenie danego kraju co w przypadku zagranicznego długu jest czasochłonne i kłopotliwe. Czas jest tutaj szczególnie ważny, bowiem zagraniczny kontrahent może w każdej chwili przepaść jak kamfora w wodę, co dodatkowo utrudni skuteczne ściągnięcie należności. Tutaj liczy się każda minuta, warto więc od razu postawić na pomoc specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com