Jak rozwinęła się technologia w ciągu kilku lat

Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu, zdajemy sobie sprawę, że świat zmienia się w zawrotnym tempie. Najszybciej rozwija się technologia, dając nam dostęp do coraz nowszych i lepszych rozwiązań. W przeciągu 2-3 lat najlepsi producenci potrafią wypuścić na rynek nowe urządzenia, które szturmem zdobywają rynek. My z kolei błyskawicznie oswajamy się z nimi i wszystkie technologiczne nowinki przyjmujemy jako coś zupełnie oczywistego. Z tego względu, warto choć na chwilę zatrzymać się i zauważyć, jak wiele zmieniło się na przestrzeni tych kilku lat. Jak bardzo rozwinęła się technologia? Jakie zmiany zaszły dokładniej na naszych oczach? Sprawdzamy!

Telefony komórkowe i smartfony

Pierwszą grupą produktów, która przeszła ogromny rozwój, są telefony komórkowe. Pierwszy prototyp powstał w roku 1956 i ważył 40 kilogramów. Z kolejnymi latami zaczęły się pojawiać coraz nowsze i bardziej bogate w funkcję modele. Aż trudno uwierzyć, że kiedyś imponowały nam telefony z kilkoma dodatkowymi funkcjami, które nie były związane z dzwonieniem. Były to m.in. budzik, kalkulator, gry czy wygaszacz ekranu. Obecnie te telefony praktycznie wyszły z użytku, praktycznie każdy korzysta ze smartfonów, które pękają od mnogości różnego typu aplikacji – od gier, po aplikacje do zarządzania kontem bankowym, komunikatory internetowe oraz portale społecznościowe. Czy ktoś z nas byłby w stanie teraz wrócić do 40 kg telefonu? Całe szczęście nie ma takiej potrzeby, co więcej, w ciągu kilku lat pewnie wejdą nowe modele, które również przebiją ilością funkcji obecne smartfony.

Od słowników językowych po specjalistyczne aplikacje i translatory elektroniczne

Zauważyć można, że szczególnie szybki postęp technologiczny dotyczy także translatorów elektronicznych. Kiedyś, by móc zamienić kilka zdań w obcym języku korzystaliśmy ze słowników. Wraz z biegiem czasu zaczęły powstawać specjalistyczne aplikacje do tłumaczeń, które do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością. Przykładem takiej aplikacji jest Google Translator, który pomoże nam przetłumaczyć treść pisaną lub mówioną. Jednak największy przełom nastał, gdy na rynek wypuszczono translatory elektroniczne. Liderem rynku oraz rankingów jest producent tłumaczy elektronicznych Vasco. Są to urządzenia intuicyjne w obsłudze i sprawnie działające, które nie tylko pozwalają na tłumaczenie słów i zdań, ale także prowadzenie rozmów w czasie rzeczywistym. Urządzenia takie potrafią tłumaczyć i mówić w ponad 40 językach. I to mówią nie byle jak. Zamiast mechanicznego lektora jest przyjemny głos porównywany jakością z native speakerem. Tłumaczą bardzo szybko i bardzo dokładnie, nawet specjalistyczne słownictwo. Dokładność tłumaczenia wynosi prawie 100%. Translatory elektroniczne Vasco sprawdzają się w zagranicznych podróżach i są polecane wszystkim, którzy marzą o łatwym porozumiewaniu się z lokalnymi mieszkańcami, lecz nie znają dobrze języka.

To tylko przykłady zmian w technologii, która nadal nie zwalnia tempa. Z pewnością w niedalekiej przyszłości również i w tych kategoriach zajdą zmiany, a popularne smartfony oraz translatory elektroniczne wyprzedzą jeszcze bardziej nowoczesne rozwiązania.

Kliknij w linki i odbierz rabat 30% na wszystkie produkty VASCO!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com