Jak rozliczać czas pracy kierowców w najlepszy sposób dzięki OCRK?

Rozliczanie czasu pracy kierowców ułatwiają tachografy. Z określeniem wypłaty wynagrodzeń pojawia się problem, w momencie przekroczenia granicy z innym państwem. Jak ułatwić sobie rozliczenia? Dostępne są sprawdzone rozwiązania!

Dyrektywy Unii Europejskiej

Firmy z branży transportowej, spedycyjnej i logistycznej często mają wiele problemów z rzetelnym naliczaniem czasu pracy kierowców, a w związku z tym – z prawidłowym rozliczaniem ich wypłat. Unijne dyrektywy 2014/67/UE i 96/71/WE nakładają na pracodawców obowiązek zapewnienia przynajmniej minimalnych warunków pracy, obowiązujących w danym kraju. Ma to związek więc nie tylko z samymi wypłatami, ale i z rozliczaniem godzin nadliczbowych, urlopów, a także z zapewnieniem kierowcom niezbędnego bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie są to łatwe rozliczenia, ponieważ ulegają przemianom wraz ze zmianą położenia kierowcy. Znacznym ułatwieniem jest skorzystanie z systemów telematycznych i współpraca z zewnętrzną firmą. Takie rozwiązania zapewnia OCRK.

Ułatwienia dla pracodawców

Dlaczego wybór Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców jest najlepszym rozwiązaniem dla pracodawców? Przede wszystkim jest to nowoczesna propozycja, adekwatna do potrzeb rynku – świadczone są tu kompleksowe usługi dla firm z branż TSL. OCRK zapewnia nie tylko rozliczanie czasu pracy kierowców, ale prowadzi także dokumentację kadrowo-płacową i całodobowe doradztwo telefoniczne, a ponadto zapewnia reprezentowanie podczas kontroli. Takie działania są sporym ułatwieniem dla pracodawców, którzy nie muszą poświęcać czasu na skrupulatne obliczanie czasu pracy kierowców, ponieważ tym rzetelnie zajmuje się zewnętrzna firma, która daje przecież gwarancję poprawności i dokładności prowadzonej ewidencji. W takim przypadku firma transportowa nie musi się zajmować już przygotowywaniem i sprawdzaniem dokumentacji, ani rozliczaniem płac minimalnych kierowców w przewozach międzynarodowych. Co ważne – w każdej chwili może też liczyć na merytoryczną pomoc. Czas pracy kierowcy – rozliczanie i ewidencja – OCRK zapewnia najlepsze rozwiązania dla transportu, spedycji i logistyki.

Wykorzystanie systemów telematycznych

Każdy samochód ciężarowy wyprodukowany po 1 maja 2006 wyposażony jest w tachograf cyfrowy. Porównanie danych pochodzących z tych urządzeń z danymi z systemów telematycznych, pozwala na bieżące wychwytywanie ewentualnych nieprawidłowości. W związku z tym rozliczenie czasu pracy jest całkowicie rzetelne. Co oznacza to dla pracodawców? Przede wszystkim spore oszczędności, ponieważ nie dochodzi do wypłat niesłusznie naliczonych wynagrodzeń. Kierowcy nie mogą dopuszczać do jakichkolwiek naruszeń, ponieważ właściciel danej firmy ma podgląd rzeczywistej pracy kierowców. Redukcja kosztów i oszczędność czasu w przypadku wykrycia jakichś nieprawidłowości jest najprawdopodobniej największą zachętą dla pracodawców branży TSL. Jak wygląda współpraca z firmą zewnętrzną w praktyce? Klient OCRK po przesłaniu danych z systemu telematycznego otrzymuje od Centrum raporty dotyczące pracy kierowców. Na jakie więc oszczędności może liczyć pracodawca, współpracując z OCRK? Te sięgają nawet 500 złotych za kierowcę w skali miesiąca! Sam przedsiębiorca ma zapewnione bezpieczeństwo, oszczędności rosną, a ewentualne naruszenia są natychmiast wykrywane. Problematyczne może być także rozliczanie delegacji – polecamy artykuł „W jaki sposób powinno wyglądać rozliczanie delegacji i jak robić to efektywnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com