Kiedy już pracodawca zaakceptuje Twoje CV i zaprosi Cię do kolejnego etapu rekrutacji, czas przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Jak to zrobić?
Zapoznaj się z profilem pracodawcy
Zapoznaj się z profilem pracodawcy – jego stroną online oraz prowadzonymi portalami społecznościowymi. Jeśli organizacja ma daną politykę pracy lub inne niż wszyscy warunki, koniecznie się z nimi zapoznaj, żeby nie być zaskoczonym. Podobnie warto przeczytać opinie w internecie na temat danej firmy i prowadzonych przez nią rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami. Sprawdź również inne oferty pracy, być może będziesz mógł aplikować także na nie.
Wydrukuj CV i je przeanalizuj w nawiązaniu do oferty pracy
Mimo że wysyłałeś CV, to warto je sobie wydrukować i zabrać na rozmowę. Poza tym, przeczytaj je raz jeszcze i sprawdź ofertę na którą aplikowałeś. Przekonaj się, jak dane elementy Twojego CV są spójne z wymaganiami pracodawcy i jak będziesz mógł się do nich odnieść w przypadku pytań. Jeśli masz swoje portfolio, również warto zabrać je na rozmowę, bo może się przydać.
Przygotuj pytania do pracodawcy
Pamiętaj, że rozmowa kwalifikacyjna jest nie tylko odpytywaniem kandydata, ale również czasem na rozwianie Twoich wątpliwości dotyczących pracodawcy i warunków pracy na danym stanowisku. Pomyśl, o co chciałbyś dopytać. Może o to, jak wygląda sama praca, godziny, wynagrodzenie, benefity pozapłacowe czy jakieś szczególne wymagania względem oferty. Lepiej ustalić to już na pierwszej rozmowie, niż tracić czas na kolejne.
Przygotuj stylizację
Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne, przygotuj zatem stylizację na rozmowę o pracę. Powinna być schludna, elegancka i mało ekstrawagancka. Spódniczki i sukienki mini odpadają – w dobrym tonie będą jednak te o długości do kolan. Idealne będą eleganckie materiałowe spodnie, jasna koszula i marynarka. Zrezygnuj z krzykliwego makijażu i drażniących perfum, ale nie zapominaj zabrać ze sobą dobrego nastawienia. To przydaje się najbardziej jak mówią rady na Pracuj.pl.