Jak przygotować mieszkanie do wynajęcia?

Decydując się na wynajem swojej nieruchomości, musisz bardziej zainteresować się tematem jak przygotować mieszkanie do wynajęcia. Choć samo znalezienie chętnych do wynajmu lokum nie powinno stanowić problemu, to samo przygotowanie mieszkania lub domu może być większym wyzwaniem. To, jak przygotujesz mieszkanie do wynajęcia, może zaważyć na ostatecznej decyzji najemcy i podpisaniu umowy. Dlatego warto zaplanować wszystkie działania związane z przekazaniem lokalu nowym lokatorom. Postępuj zgodnie z przewodnikiem, a Twoje mieszkanie będzie idealnie przygotowane na przyjęcie nowych mieszkańców.

Jak przygotować mieszkanie do wynajęcia? Drobne naprawy i poprawki

Zastanawiając się, jak przygotować mieszkanie do wynajęcia nie wiesz, od czego zacząć, koniecznie sprawdź sprawność wszystkich niezbędnych sprzętów. Zwróć uwagę na stan instalacji elektrycznych, wyposażenie kuchni i kondycję łazienki. Pamiętaj, że to Ty odpowiadasz za bezpieczne warunki mieszkalne nowych lokatorów, dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie sprzęty działają tak, jak należy. Wykonaj drobne naprawy i poprawki w mieszkaniu, zadbaj o wymianę silikonu wokół wanny i umywalki oraz sprawdź trudno dostępne miejsca za toaletą i zlewem. Stary i zapleśniały silikon skutecznie zniechęca nabywców do wynajmu, a czyste i odświeżone pomieszczenia to podstawa w całym procesie jak przygotować mieszkanie do wynajęcia.

Przygotowanie mieszkania do wynajęcia — generalne sprzątanie

Kolejnym etapem  trzeba sprzątanie mieszkania po wynajmie poprzednim lokatorom. Zacznij od pozbycia się starych i niepotrzebnych przedmiotów, które tylko zagracają pomieszczenie. Usuń także przedmioty pozostawione przez poprzednich lokatorów lub swoje rzeczy osobiste. Jeśli uprzątniesz mieszkanie ze zbędnych rzeczy, to sprawisz, że mieszkanie będzie prezentować się bardziej przestronnie, a potencjalni najemcy będą w stanie wyobrazić sobie przestrzeń po wprowadzeniu się. Następnie zajmuj się kompleksowym sprzątaniem wszystkich przestrzeni i mebli. Nie wiesz, od czego zacząć i jak przygotować mieszkanie do wynajęcia? Sięgnij po gotowy plan działania:

  • zacznij od umycia wszystkich okien, a zasłony i firanki wrzuć do prania
  • pozbądź się kurzu ze wszystkich mebli w pokojach i wycieraj je, zaczynając od góry do dołu, aby kurz nie spadał na umyte wcześniej powierzchnie
  • starannie umyj i zdezynfekuj wszystkie sprzęty w kuchni takie jak lodówka, mikrofalówka czy piekarnik, a następnie zajmij się myciem szafek wewnątrz i na zewnątrz
  • wyczyść dokładnie fugi w łazience, a następnie pozbądź się kamienia z toalety i kabiny prysznicowej oraz umyj wszystkie elementy armatury łazienkowej
  • uporządkuj przedpokój i umyj drzwi wejściowe
  • zajmij się odkurzaniem i myciem podłóg, a także odświeżeniem dywanu i wykładzin

Po zrealizowaniu wszystkich punktów na liście dobrze przewietrz mieszkanie. Możesz zadbać o przyjemny zapach we wnętrzach, umieszczając odświeżacz powietrza w przedpokoju lub świeże kwiaty. Tak miły akcent z pewnością będzie wywierał pozytywne wrażenie wśród odwiedzających najemców.

Wynajęcie własnego mieszkania — zadbaj o niezbędny sprzęt

Osoby poszukujące mieszkania do wynajęcia zwracają uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły. Wyposażenie swojego mieszkania w niezbędne i dodatkowe sprzęty RTV i AGD z pewnością uatrakcyjnią lokum i zachęcą potencjalnych najemców do szybkiego podpisania umowy. Dlatego też podczas realizacji całego planu jak przygotować mieszkanie do wynajęcia, zadbaj o to, aby w kuchni znalazł się czajnik elektryczny, sprawny piekarnik, naczynia, sztućce oraz garnki i przybory potrzebne do codziennego gotowania. Dodatkowym atutem będzie mikrofalówka oraz ekspres do kawy. Upewnij się, że mieszkanie posiada żelazko i deskę do prasowania, a także suszarkę na pranie oraz suszarkę do włosów. Takie urządzenia z pewnością ułatwią mieszkanie nowym lokatorom. Możesz również zwrócić uwagę na ogólny wystrój całego mieszkania i zakupić drobne dodatki, aby pomieszczenia stały się bardziej przytulne. Wybierając elementy dekoracyjne, zwróć uwagę na stonowane i ciepłe kolory, które będą pasować do ogólnego wystroju wnętrz. Z takim przygotowaniem nie będziesz dłużej martwić się jak przygotować mieszkanie do wynajęcia.

Jak przygotować mieszkanie do wynajęcia — opublikuj ofertę w Internecie

Po zrealizowaniu całego planu jak przygotować mieszkanie do wynajęcia czas na napisanie ogłoszenia i opublikowanie go w Internecie. Ogłoszenie musi zawierać zdjęcia mieszkania, na których widać zadbane i uporządkowane wnętrza. Postaraj się ująć na zdjęciu jak najwięcej przestrzeni, a także nagraj krótki filmik, który możesz umieścić na Facebookowych grupach. Jak wiadomo, potencjalni najemcy zwracają szczególną uwagę na zdjęcia, dlatego zadbaj, aby były one jak najlepszej jakości oraz wykonane przy dziennym świetle. Następnie przygotuj ogłoszenie, w którym zawrzesz wszystkie niezbędne informacje. Skup się na tym, aby twoja oferta była napisana krótko, zwięźle i rzeczowo. Napisz o lokalizacji mieszkania, metrażu, ilości pokoi, sprzęcie i udogodnieniach w lokalu. Wspomnij o sąsiedztwie, okolicznych sklepach i przystankach autobusowych. Na samym końcu napisz miesięczną cenę za wynajem mieszkania. Jest to szczególnie ważne, gdyż osoby szukające miejsca na wynajem mogą filtrować mieszkania po cenie za miesiąc. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje ogłoszenie pojawi się w wynikach wyszukiwania.

Jak przygotować mieszkanie do wynajęcia — praktyczne wskazówki

Dylemat, jak przygotować mieszkanie do wynajęcia nie będzie więcej Cię dręczyć, jeśli dokładnie zrealizujesz cały plan działań. Pamiętaj, że dogodna lokalizacja i metraż mieszkania nie są jedynymi atutami całego lokum. Jeśli zadbasz o ogólną prezentację całego mieszkania, czystość i porządek, a także niezbędne sprzęty AGD to Twoje mieszkanie szybko zostanie wynajęte przez nowych lokatorów. Natomiast po wyprowadzce najemców będziesz już wiedzieć, jak przygotować mieszkanie do wynajęcia dla kolejnych lokatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com