Jak prowadzić negocjacje bez biura?

Praca zdalna powoli staje się domeną naszych czasów. Po części wynika to z obecnej sytuacji epidemicznej, ponieważ część pracodawców decyduje się przejść na tryb home office i często już na nim pozostaje. Również dlatego, że doskonałym miejscem do rozwoju i sposobu na zarabianie pieniędzy stał się internet. Copywriterzy, programiści, właściciele sklepów online, a nawet korepetytorzy postanawiają intensywnie działać w sieci. Praca na własną rękę w zaciszu domowym jest wygodna, elastyczna i nie wiąże się z częstym podróżowaniem, jednak nierzadko wymaga spotkań czy to z klientami czy z kontrahentami, co wymaga odpowiedniego przygotowania.

Prywatne mieszkanie do biznesowych spotkań? Zdecydowanie nie

Sypialnia, kuchnia, salon, domowy gabinet – to w tych miejscach z reguły osoba pracująca zdalnie wykonuje swoje obowiązki. Często towarzyszy temu domowy zgiełk, dookoła chodzą dzieci, a na kuchence słychać odgłosy gotowania. Nie są to odpowiednie warunki do prowadzenia negocjacji z ważnym klientem, a przede wszystkim świadczą o braku profesjonalizmu. Wiele osób na miejsce rozmów wybiera restauracje czy kawiarnie. To zdecydowanie lepsza opcja niż prywatne mieszkanie, jednak nie zawsze idealna. O ile jest to spokojne wnętrze, w którym można się skupić i bez stresu porozmawiać, może okazać się trafionym pomysłem. Jednak w tego typu miejscach zwykle panuje tłok, szczególnie w porach lunchu. Jeśli przygotowana przez Ciebie oferta wymaga zaprezentowania konkretnych danych lub wyników – również zostajesz pozbawiony takiej możliwości.

Profesjonalna sala konferencyjna – trafny wybór

By wypaść profesjonalnie najlepiej wybrać też profesjonalne miejsce na biznesowe rozmowy. Jeśli nie masz własnego biura, możesz postawić na alternatywę, jaką jest biuro wirtualne. Warszawa Ochota posiada niewyczerpany potencjał. W ramach usługi otrzymasz prestiżowy adres w samym centrum stolicy, pełną obsługę korespondencji, a także możliwość wynajęcia sali konferencyjnej, co okazuje się niezwykle tanie. Wirtualne biuro to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie, więc jest ekonomiczną alternatywą.

Luksusowy, przeszklony wieżowiec z windą już na wstępnie wzbudzi odpowiednie wrażenie. Sale konferencyjne są nowoczesne, przestronne i pozwalają na komfortowe rozmowy oraz spotkania. Wewnątrz znajduje się niezbędne wyposażenie, między innymi komputer, a także projektor potrzebne do prowadzenia prezentacji. Pracownicy wirtualnego biura częstują także kawą, herbatą oraz wodą. To znacznie wygodniejsza alternatywa aniżeli zatłoczona restauracja i z pewnością poprawi Twój wizerunek w oczach potencjalnych kontrahentów.

Polecamy:
Organizacja biura w 2 krokach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com