Jak profesjonalne realizować transmisje internetowe?

Co to są transmisje internetowe? Czy ich realizacja wymaga wiedzy i specjalnych umiejętności? Odpowiedzi na pytania o realizację transmisji na żywo postaramy się udzielić w niniejszym artykule.

Co to jest transmisja internetowa?

Ostatni rok bardzo zmienił świat. Pandemia koronawirusa wprowadziła do życia szereg ograniczeń, m.in. w możliwości osobistego wzięcia udziału w ważnych wydarzeniach stacjonarnych. Chcąc udostępnić je szerokiemu gronu osób w czasie rzeczywistym i chociażby w ten sposób pozwolić na uczestnictwo, doskonałym rozwiązaniem okazały się być transmisje internetowe, inaczej streaming video live. Poza przekazaniem obrazu i dźwięku, możliwe jest nawet nawiązanie kontaktu z odbiorcami transmisji. Mogą „na żywo” zadawać pytania lub pozostawić komentarz czy wysłać swoją reakcję. Transmisje online, jeśli realizacja jest przeprowadzona profesjonalnie, może być oglądana na dowolnym urządzeniu mobilnym takim jak komputer, laptop, tablet czy telefon.

Co można transmitować?

Realizacja transmisji internetowych początkowo kojarzona była z wydarzeniami biznesowymi a streaming video wykorzystywano podczas konferencji, warsztatów czy szkoleń a także imprez rozrywkowych. Transmitowano wszelkiego rodzaju wydarzenia sportowe bądź koncerty i gale wręczania nagród. Dawało to możliwość uczestnictwa w evencie każdemu zainteresowanemu, niezależnie od miejsca pobytu.

Dziś jest to często, niestety, jedyny sposób na wzięcie udziału również w ważnych wydarzeniach rodzinnych, tj. wesela, chrzciny, komunie, pogrzeby ze względu na obostrzenia i ograniczenia w liczbie uczestników. Jakie wydarzenie zatem można transmitować? Odpowiedź jest krótka: każde.

Profesjonalny streaming

Realizację transmisji online warto powierzyć firmie, która w sposób profesjonalny się tym zajmuje od początku do końca. Ważne, aby posiadała bogate zaplecze technologiczne oraz sprzętowe, aby zagwarantować niezawodną instalację audiowizualną a tym samym transmisję obrazu i dźwięku. To pozwoli na realizację zleceń o różnym stopniu skomplikowania. Firma musi dysponować sprzętem, który umożliwi transmisję video o wysokiej rozdzielczości czyli sprzętowymi lub systemowymi encoderami, niezawodnymi łączami internetowymi, wielokanałowymi mikserami wizji oraz porządnymi kamerami. Aby zapewnić profesjonalną transmisję internetową, warto dysponować również wozem transmisyjnym i mobilnymi zestawami transmisyjnymi, które pozwolą na wykorzystanie większej ilości kamer. Nie można zapomnieć również o odpowiednim oświetleniu i nagłośnieniu, dopasowanym do charakteru wydarzenia oraz preferencji zleceniodawcy.
Istotne jest również, aby firma wyróżniała się elastycznym podejściem do klienta i otwartością na realizację nawet bardzo nietuzinkowych pomysłów, ale przede wszystkim powinna oferować pełne wsparcie merytoryczne i obsługę techniczną. To pozwoli na zrealizowanie transmisji internetowych na najwyższym poziomie wraz z całą oprawą graficzną. Przykładem firmy, która podejmuje się realizacji projektów audiowizualnych jest ND Sound, gwarantująca indywidualne podejście do każdego zlecenia, a przede wszystkim oczekiwań klienta. Transmisja przez nich realizowana zawsze kończy się wielkim sukcesem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com