Jak powinno wyglądać dobre zdjęcie biznesowe?

Profesjonalne zdjęcie biznesowe to nie tylko wizytówka firmy, ale przede wszystkim pracowników. Im jest ono lepiej wykonane, tym większy wzbudza szacunek. Co więcej, zdjęcia biznesowe stanowią ważny element każdego CV.

Odpowiednia poza

Większość zdjęć biznesowych robionych jest „na baczność”, gdyż w ten sposób osoba fotografowana wygląda dostojniej oraz ważniej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdynamizować zdjęcie, oczywiście w granicach rozsądku. Jeśli branża, w której działamy, związana jest np. ze sportem, możemy wykonać fotografię, na której pozujemy z hantlami bądź podczas przerwy w ćwiczeniach. Takie zdjęcie biznesowe będzie wyrażać nie tylko nasze podejście do życia, ale będzie realnie powiązane z tym, czym się zajmujemy.

Neutralne tło

Tło zdjęcia biznesowego powinno być jak najbardziej neutralne. Oznacza to, iż powinniśmy wystrzegać się fotografii na tle tłumu, „mistrzów drugiego planu” oraz przedmiotów niepożądanych na skrajach kadrów. Najlepiej, gdy przestrzeń zdjęciowa jest ściśle zaaranżowana lub posiadamy jednolite kolorystycznie tło. Fotografie firmowe najczęściej są wykonywane w pomieszczeniach biurowych, z kolei zdjęcia do CV – na tle ścian w jednolitym kolorze. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z otoczeniem wokół nas, możemy skorzystać z filtrów w programach do obróbki zdjęć.

Spojrzenie

Przy zdjęciu biznesowym powinniśmy unikać spoglądania w nieistniejące punkty i skupić się na obiektywie. W ten sposób oglądający zdjęcie będzie miał wrażenie, że patrzymy prosto na niego. Wystrzegać należy się również mrużenia oczu bądź odwracania wzroku. Odpowiednie spojrzenie będzie w stanie przyciągać wzrok, co ma szczególne znaczenie w przypadku zdjęć do CV. Dzięki temu nasza twarz nabiera profesjonalizmu, a my nie musimy bać się aplikowania na oferty pracy zamieszczane na portalach ogłoszeniowych, jak np. Pracuj.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com