Jak poradzić sobie z uzależnieniem od napojów alkoholowych?

Alkoholizm to powszechny, z którym zmaga się bardzo wiele osób na całym świecie. Powoduje stałą chęć spożywania napojów alkoholowych, czego skutkiem są złe stany zdrowotne, często też psychiczne. Życie alkoholika nie należy do szczęśliwych. Bardzo często od osoby uzależnionej odwracają się najbliżsi, ponieważ nie potrafią patrzeć na bliską osobę, która z dnia na dzień coraz bardziej się „stacza”, a która przeważnie nie widzi problemu w tym, co robi i nie podejmuje leczenia. Jest to także źródło problemów zawodowych, pracodawcy nie chcą w swoich zakładach osób, które są uzależnione od spożywania alkoholu.

Skuteczna metoda na uwolnienie się z objęć alkoholu

Istnieją różne metody leczenia, których skuteczność tak naprawdę w dużej mierze zależy od leczonej osoby, od jej zaangażowania i stopnia uzależnienia. Jest jednak metoda, która skutecznie potrafi zniechęcić do alkoholu na długo lub całkowicie – chodzi tutaj o środek zwany esperalem. O skuteczności tej metody świadczą setki pacjentów, którym udało się wyjść z niszczącego życie nałogu. Esperal pomógł im na zredukowanie spożywania alkoholu do minimum lub do całkowitego zrezygnowania ze spożywania napojów alkoholowych. O tym, jak uzyskać pomoc dowiesz się pod tym linkiem:https://leczenieuzaleznienia.pl/esperal. SONO MED to miejsce, w którym wiele osób otrzymało profesjonalną pomoc w zwalczaniu uzależnienia.

Co to jest i jak działa esperal?

Esperal to nazwa na środek wykorzystywany w leczeniu osób uzależnionych od spożywania alkoholu w dużym ilościach. Z wyglądu przypomina mały implant, który wszczepiany jest pod skórę. Potocznie nazywany jest wszywką alkoholową. Esperal zawiera disulfiram – substancję odpowiadającą za blokowanie metabolizmu alkoholu etylowego w wątrobie, co skutkuje tym, że osoba z wszczepionym implantem, która spożywa alkohol, odczuwa bardzo nieprzyjemne dolegliwości, takie jak np. bóle głowy, nudności, itp. Jest to metoda awersyjna, ponieważ leczenie polega na tym, aby zniechęcić posiadacza implantu do dalszego spożywania alkoholu, bo będzie to miało przykre dla samopoczucia skutki.

Jak podaje się esperal?

Esperal podawany jest w formie implantu pod skórę, lub można przyjmować go doustnie, w formie tabletek. Operacja wszczepienia esperalu przebiega szybko, bezboleśnie i bezpiecznie dla pacjenta i wchłania się on przez około 9 miesięcy, po czym można dokonać ponownej aplikacji. W przypadku przyjmowania doustnego terapia zaczyna się najwcześniej na 24 godziny od ostatniego spożycia alkoholu. Zwykle przyjmuje się jedną tabletkę rano przez okres do dwóch tygodni, a następnie po konsultacji z lekarzem, ten okres może się wydłużyć, jeżeli wszystko idzie pomyślnie. Jeszcze więcej informacji nt. esperalu i o tym, co należy o nim wiedzieć, znajduje się pod adresem:https://leczenieuzaleznienia.pl/esperal.

 

Zobacz także stronę: wszywkaalkoholowalodz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com