Jak podnośnik przegubowy wynająć do prac na zewnątrz?

Podnośniki przegubowe, które zaliczane są do szerszej kategorii podestów ruchomych, są stosowane w różnych pracach wysokościowych. Jak wybrać odpowiedni podnośnik przeznaczony do prac na zewnątrz? Pod uwagę trzeba wziąć kilka kluczowych kwestii związanych z konstrukcją urządzenia podnośnikowego. Sprawdź, jak dobrać optymalny sprzęt!

Czym wyróżniają się podnośniki przegubowe?

Za pomocą podnośników można znacznie prościej prowadzić prace wysokościowe. To urządzenia, które wyposażone są ruchome ramię, a także w kosz, w którym przebywają pracownicy podczas wykonywania robót.

Podnośniki przegubowe pozwalają na wykonywanie robót na znacznych wysokościach – także ponad 25 metrów, ale ponadto pozwalają one na uzyskanie dużego zasięgu bocznego, co jest efektem zastosowania łamanego ramienia.

Gdy chodzi o podnosiki przegubowe wynajem to aktualnie popularny sposób na skorzystanie z tego typu sprzętu. Aby przeprowadzić prace bez problemów, należy wówczas wziąć pod uwagę szereg parametrów technicznych. O czym warto pamiętać, gdy prace mają odbywać się na zewnątrz?

Jaki podnośnik wybrać do prac na zewnątrz?

Podnośniki przegubowe sprawdzają się podczas różnych prac na zewnątrz, między innymi podczas prac budowlanych i wykończeniowych, w trakcie instalacji, a także prac sezonowych jak przycinka drzew czy usuwanie śniegu.

Aby dobrać odpowiedni podnośnik przegubowy do prac zewnętrznych, warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:

  1. Napęd

Do prac na zewnątrz polecane są podnośniki wyposażone w napęd spalinowy – silnik diesla. Napęd ten charakteryzuje się wysoką mocą i pozwala na sprawne wykonywanie robót wysokościowych.

  1. Podwozie

Dobry podnośnik do prac na zewnątrz powinien być wyposażony w podwozie z napędem na cztery koła 4×4 oraz w terenowe ogumienie, które poradzi sobie nawet na trudnych podłożach.

  1. Wymiary sprzętu

Gdy prace wysokościowe mają być prowadzone na ograniczonym terenie, warto także wziąć pod uwagę wymiary sprzętu. Podnośnik o kompaktowych wymiarach sprawdzi się tam, gdzie jest mało miejsca do dyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com