Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego właśnie tutaj pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dobrym rozwiązaniem jest używanie dedykowanych kosmetyków pod oczy, skąd jednak mieć pewność, że spełnią one swoje zadanie?

Szczególna pielęgnacja

Skóra pod oczami jest słabiej ukrwiona i ma znacznie mniej gruczołów łojowych, stąd podatność na przesuszenie i w konsekwencji na zmarszczki. Zresztą nie tylko one są problemem – pod oczami często tworzą się opuchnięte worki i cienie, co oczywiście nie dodaje uroku.

Na wygląd skóry ogromny wpływ na sen, sposób odżywiania oraz stosowanie używek, sporo złego robi też niewłaściwa pielęgnacja cery albo zupełny jej brak. Absolutnie konieczne jest zmywanie makijażu przed snem, tak by skóra pod oczami mogła odpocząć, ale produkty do demakijażu nie powinny mieć w składzie silnych syntetycznych składników, które podrażniają cerę. Warto szukać kosmetyków naturalnych, na przykład na https://eranatura.pl/ które nie mają w składzie alkoholu, SLS i sztucznych barwników.

Demakijaż należy przeprowadzać delikatnie, bez pocierania i rozciągania skóry. Warto jeszcze przed nałożeniem kremu zrobić krótki masaż albo użyć metalowego rolera, który pobudzi krążenie.

Jaki krem pod oczy?

Skórę pod oczami warto smarować oddzielnym kremem – ten do twarzy jest zwykle zbyt ciężki, podczas gdy kosmetyki pod oczy mają lżejszą formułę, za to więcej skoncentrowanych składników o odmładzających właściwościach. Szczególnie cennym składnikiem jest witamina C, bardzo silny antyoksydant, oraz witamina E, która nawilża i zwiększa elastyczność skóry.

W naturalnych kosmetykach, dostępnych na https://eranatura.pl/kategoria-produktu/pielegnacja-twarzy/kremy-pod-oczy/, obok witamin są głównie roślinne ekstrakty, między innymi z czarnego bzu, świetlika, arniki oraz liści winogron, do tego oleje pozyskiwane chociażby z awokado albo słonecznika. Przydadzą się także składniki o działaniu pobudzającym, jak żeń szeń, guarana bądź kofeina, dzięki którym znikają cienie pod oczami oraz obrzęki.

 

 

Polecamy:
Malta – system podatkowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com