Jak pakować produkty do wysyłki?

Zarówno kupujący i sprzedający online wiedzą, że zakończenie transakcji to tylko połowa drogi do sukcesu. Aby obie strony były zadowolone, towar powinien jeszcze w bezproblemowy sposób zmienić miejsce swojego pobytu. Historie o niedelikatności firm kurierskich i poczty mnożą się równie szybko, jak szybko rośnie popularność handlu wysyłkowego. Skoro nie zawsze można liczyć na profesjonalizm firmy przewozowej, należy samemu zadbać o to, aby przesyłka bez szwanku przerwała nawet najdłuższą podróż w trudnych warunkach.

Kluczem do odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki jest oczywiście jej stosowne zapakowanie. Sprzedawcy chętnie sięgają do ofert sprawdzonych dostawców, u których nabyć można wszelkie materiały niezbędne do prawidłowego zapakowania towaru. Jedną ze szczególnie lubianych i popularnych firm jest Kraften. Na stronie sklepu (www.kraften.pl) znaleźć można pełną gamę produktów, dzięki którym bezpieczne pakowanie przesyłek stanie się dziecinnie proste.

Kartony (np. kartony klapowe, kartony fasonowe, długie pudełka i tuby) – dostępne w różnych rozmiarach bardzo ułatwiają pakowanie przedmiotów dowolnego rodzaju i kształtu. Wystarczy włożyć pakowany towar do kartonu, uprzednio zabezpieczając przedmiot odpowiednio dobraną folią ochronną lub innym materiałem. Kartony łatwo jest zamknąć / zakleić, ponadto ich regularne kształty i możliwość stosowania standaryzowanych wymiarów ułatwia nadawanie przesyłek kurierskich, pocztowych i paczkomatowych, dla których często regularny kształt przesyłki jest gwarancją niższej ceny za usługę.

Folie pakowe – w zależności od rodzaju, mogą służyć do zabezpieczenia towaru w kartonie (folia bąbelkowa i polietylenowa), stanowić samodzielne opakowanie lub zabezpieczać przesyłkę przed kurzem, brudem i wilgocią (folia stretch). Wyjątkowa łatwość ich stosowania i cięcia na mniejsze kawałki sprawia, że folie stanowią znakomity duet wraz z kartonami.

Koperty – ich szeroki asortyment pozwala na dopasowanie odpowiedniego rodzaju koperty do wielu towarów o niewielkich rozmiarach lub płaskich. Szczególnie chętnie używają ich księgarnie internetowe, ponieważ koperty bąbelkowe lub kartonowe dobrze chronią zawartość, a pakowanie w nie towaru jest bardzo szybkie i zwykle nie wymaga stosowania dodatków takich jak folia czy taśma. Z kolei koperty foliowe i kurierskie cieszą się szczególną sympatią sklepów oferujących w sprzedaży wysyłkowej odzież, pluszowe zabawki i inne miękkie produkty odporne na uderzenia i zgniatanie. Folia dobrze chroni zawartość przed brudem i wilgocią.

Taśmy pakowe – szczególnie wytrzymały rodzaj taśmy klejącej. Mocno przylegają do oklejanej powierzchni i nie odchodzą od niej tak łatwo jak zwyczajna taśma klejąca typu biurowego. W ofercie sklepu www.kraften.pl poza standardowymi szarymi czy srebrnymi taśmami, znaleźć można taśmy kolorowe a także taśmy z nadrukami ostrzegającymi o delikatnej zawartości przesyłki, wskazującymi górę i dół kaczki itp.

Zabezpieczenia pakowania – dla przesyłek szczególnie delikatnych, poza folią bąbelkową polecamy stosowania dodatkowych zabezpieczeń usztywniających karton, dzięki którym można także lepiej zorganizować przestrzeń w przesyłce i oddzielić od siebie towary. Taką rolę mogą pełnić różnego rodzaju przekładki kartonowe i profile piankowe

Jak pokazuje praktyka, klienci chętniej powtarzają zakupy u tych sprzedawców, którzy w widoczny sposób dołożyli starań, aby towar dotarł do nabywcy w nienaruszonym stanie, Tym bardziej zachęcamy do przeanalizowania tematu i oferty sklepu Kraften, dzięki której będą Państwo mieli możliwość wykazać się pełnym profesjonalizmem w pakowaniu przesyłek.

2 Comments on “Jak pakować produkty do wysyłki?”

  1. W dobie COVID-19, z całą pewnością zapotrzebowanie na opakowania kartonowe będzie dużo większe – wiele sklepów odnotowuje większą ilość zamówień, oraz wiele placówek przenosi się do sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com