Jak otworzyć naleśnikarnię?

Prowadzenie własnej naleśnikarni to doskonały pomysł na biznes, zwłaszcza iż coraz więcej osób w ramach lunchu czy kolacji wybiera naleśniki w miejscu tradycyjnych dań obiadowych. Jakie procedury związane są z otwarciem naleśnikarni?

Własna działalność gospodarcza – kwestie formalne

Każdy, kto zamierza prowadzić własną działalność gospodarczą, będzie musiał dopełnić pewne formalności. Wśród nich wymienić można:

  • założenie działalności (w formie jednoosobowej działalności gospodarcze bądź spółki),
  • wybór formy opodatkowania,
  • dokonanie zgłoszeń w ZUS i US,
  • wybór lokalu, w którym będzie prowadzona działalność.

W kontekście wyboru odpowiedniego lokalu przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę, iż powinien być on przystosowany do prowadzenia działalności gastronomicznej. W ciągu 14 dni przedsiębiorca musi zawiadomić Sanepid o fakcie założenia i prowadzenia w danym lokalu działalności. Niezbędne będzie uzyskanie zgody Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Lokal powinien przejść odbiór sanitarny na 2 tygodnie przed rozpoczęciem pracy restauracji.

Menu z naleśnikami

Przed właścicielem restauracji stoi trudne zadanie, jakim jest opracowanie odpowiedniego menu. Warto zastanowić się, czy będziemy serwować głównie naleśniki na słono, czy może naleśniki na słodko. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się też fit naleśniki, przeznaczone dla osób, będących na diecie odchudzającej. Dobrze wprowadzić do menu naleśniki wegańskie, tak aby przyciągnąć jeszcze większą liczbę klientów. Na początek w naszym menu nie powinno znajdować się zbyt wiele pozycji- o wiele lepiej opanować ich produkcję do perfekcji i dopiero późnej wprowadzać do swojej oferty kolejne naleśniki na słodko oraz naleśniki na słono.

Wyposażenie naleśnikarni

Każda naleśnikarnia musi być wyposażona w odpowiedni sprzęt do pracy. Należy zaopatrzyć się przede wszystkim w dobrej jakości naleśnikarki- to one będą stanowiły główne narzędzie pracy. Warto wybrać naleśnikarki żeliwne, które okazują się najtrwalsze. Zamiast jednej podwójnej, dobrze jesy kupić dwie pojedyncze, gdyż w razie awarii urządzenia naleśnikarnia będzie mogła normalnie pracować. W restauracji potrzebny będzie też blender z dzbankiem, do przygotowywania ciasta naleśnikowego. Dodatkowe akcesoria, jakich będziemy potrzebować na start, to:

  • naczynia- talerze czy miski,
  • sztapułka do naleśników,
  • sztućce,
  • syfon do bitej śmietany,
  • naboje do syfonu,
  • meble, jeśli naleśnikarnia działać będzie stacjonarnie,
  • opakowania jednorazowe, jeśli dania serwowane będą na wynos.

Polecamy:
Serwis i wypożyczalnia kserokopiarek – dlaczego warto skorzystać?
Pakowanie maszyn do transportu morskiego – poznaj firmę INREL!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com