Jak oszczędzić na budowie domu własnymi siłami?

Budowa domu w dzisiejszych czasach wiąże się z wysokimi kosztami i nikogo już to nie dziwi. W takiej sytuacji wielu inwestorów szuka oszczędności na każdym etapie budowy i zastanawia się, na jakich pracach można zaoszczędzić lub jakie prace wykonać samodzielnie.

W dzisiejszym wpisie sprawdzisz, jakie elementu budowy domu można zaplanować w taki sposób, by sporo na nich zyskać i z czego korzystać. Dla osób, które budują dom samodzielnie, z pewnością przydatne będą informacje, jaka wypożyczalnia sprzętu budowlanego przez internet będzie najtańsza i najlepsza, jakie prace wykonać z pomocą pożyczonych narzędzi oraz jakie są darmowe kursy budowlane online.

Budowa domu samemu – czy to się opłaca?

W sieci krąży sporo informacji na temat tego, że budowa domu własnymi siłami może być po prostu opłacalna. Oczywiście nie chodzi tutaj o budowę budynku od a-z. Są przy tej okazji prace, które można zrobić samemu lub z pomocą rodziny i wcale nie są tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać.

Zastanowimy się teraz, co w takim razie jesteśmy w stanie wykonać samemu i na czym zaoszczędzić przy budowie własnego domu:

  1. Przygotowanie gruntu do pracy – to szerokie spektrum prac, które można wykonać osobiście. Wytyczenie granic budynku, wstępne wyrównanie terenu, wykop pod fundamenty lub płytę fundamentową i sama ich konstrukcja nie jest taka trudna, o ile mamy podstawową wiedzę lub jesteśmy w stanie korzystać z darmowych poradników online.
  2. Drobne prace– przy okazji budowy domu napotkać można na wiele dodatkowych prac i zmian w konstrukcji, które po prostu warto wykonać osobiście. Kolejny fachowiec na palcu budowy to dodatkowe koszty i nerwy.
  3. Porządkowanie– na budowie sporo jest śmieci i przeróżnych odpadów. Warto od początku zarządzać nimi w sposób odpowiedzialny i przemyślany, by na końcu nie musieć inwestować w ekipę sprzątającą.
  4. Wykończeniówka – ostateczne wykończenie wewnątrz i zewnątrz, na przykład gipsowanie, szlifowanie, malowanie, podwieszanie sufitów lub układanie paneli. Do tych prac nie są wymagane profesjonalne narzędzia.

W wielu powyższych przypadkach do działania wystarczą dobre chęci i odpowiedni sprzęt. Chęci i wiedzę można nabyć dość szybko, lecz co ze sprzętem? W dzisiejszych czasach z pomocą przychodzą internetowe wypożyczalnie sprzętu budowlanego. Przykładem takiej firmy może być Boels, który specjalizuje się w wypożyczaniu rusztowań, koparek, osuszaczy, podnośników, pomp, betoniarek i innych niezbędnych sprzętów na plac budowy dla osób prywatnych i firm.

Skąd czerpać wiedzę na temat budowy?

Jeśli chcesz zaoszczędzić na fachowcach, to koniecznie zadbaj o swój warsztat umiejętności. W sieci można znaleźć sporo darmowych kursów na temat budowy domu samemu. W takich materiałach fachowcy dokładnie tłumaczą, jak przygotować się do prac, co będzie Ci potrzebne oraz na co zwracać szczególną uwagę.

Dużą dawkę wiedzy znajdziesz też na forach branżowych i grupach społecznościowych. Facebook pełen jest informacji i postów na temat pytań i porad w kwestii budowy domu z nastawieniem na samodzielne roboty.

https://pixabay.com/pl/photos/malarz-farba-dom-kryty-salon-2247395/

Jednoosobowa firma budowlana – pomysł na biznes w Niemczech
MacBook – sprzęt dla wymagających

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com