Jak nie dać się nabrać na fałszywe e-kantory?

Oszczędności masz na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać. Jeżeli masz kredyt walutowy, zarabiasz w obcej walucie lub wybierasz się niedługo na wakacje, w takim przypadku możesz sporo zaoszczędzić na wymianie walut w e-kantorach, czyli kantorach internetowych. Zanim jednak zabierzesz się za transakcję, sprawdź, czy wybrany przez ciebie kantor jest bezpieczny!

Kantory online umożliwiają prowadzenie transakcji całkowicie przez internet – bez potrzeby wychodzenia z domu. Wystarczy tylko kilka chwil, aby wykonać transakcję w korzystnej cenie, także wcześniej zarezerwowanej, dlatego masz pewność, że nie przepłacisz i walutę otrzymasz dokładnie po tym kursie, który najbardziej cię interesuje.

Aktualnie na polskim rynku działa kilkadziesiąt różnych kantorów internetowych – to zarówno popularni gracze jak Cinkciarz.pl, jak i również mniejsze kantory, na przykład Trejdoo, które nie są szerzej znane, ale również zapewniają wysoki poziom transakcji oraz ich pełną ochronę. Oprócz nich powstają także fałszywe e-kantory – strony internetowe, których głównym zadaniem jest wyłudzanie pieniędzy od ich użytkowników. Niestety, wielu z nas nabiera się na ich sztuczki i traci swoje środki. Podpowiadamy, jak ich unikać!

Fałszywy kantor internetowy, czyli jaki?
Głównym celem fałszywych kantorów internetowych jest przyciągnięcie jak największej liczby klientów, którzy będą chcieli zostawić w nich swoje waluty. W związku z tym w takich e-kantorach na klientów czekają przede wszystkim bardzo korzystne kursy wymiany walut i mnóstwo promocji – jeszcze więcej niż w zaufanych serwisach.

Fałszywe kantory mają też często nieprofesjonalnie wykonane strony WWW, nie podają swoich danych identyfikacyjnych, również często nie mają szyfrowanego połączenia, czyli kłódeczki przy adresie.

Pamiętaj również o tym, aby sprawdzić opinie – jeżeli chcesz skorzystać z Trejdoo lub innego serwisu, w takim przypadku sprawdź je online. W ten sposób możesz dowiedzieć się, co sądzą o nich klienci i tym samym podjąć najbardziej korzystną dla ciebie decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com