Jak motywować pracowników?

Nawet najwięksi pracusie miewają chwile zwątpienia i wykazują cechy wypalenia zawodowego. Przyda się zatem nieustanne motywowanie pracowników. Jakie?

Karta sportowa i dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Portale ogłoszeniowe typu Pracuj.pl pełne są ofert, zwierających informacje o danym pracodawcy i warunkach zatrudnienia. Coraz więcej firm, oprócz umowy o pracę i stabilnego zatrudnienia oferuje także kartę sportową. Można ją wykorzystać w wielu punktach – siłowniach, klubach sportowych, pływalniach, szkołach tańca czy lodowiskach. Z pewnością ucieszą się z niej nie tylko Ci, którzy mają pracę siedzącą, ale także wszystkie osoby, chcące zrelaksować się w aktywny sposób. Dodatkowym pakietem jest również możliwość przystąpienia do dodatkowego ubezpieczenia NNW.

Zdrowa żywność i obiady

Tzw. „owocowe wtorki” stały się nieco ironicznym sformułowaniem związanym z korporacjami. Jakkolwiek, trzeba przyznać, że świeże owoce i warzywa oraz zdrowe soki bardzo przypadły do gustu pracownikom – szczególnie tym, którzy na co dzień dbają o zachowanie formy lub nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków.

Wyjazdy integracyjne

Wyjazdy integracyjne to świetna forma wzmacniania więzi między pracownikami. Na co dzień w pracy, nie ma zwykle czasu na porozmawianie na tematy inne niż obowiązki zawodowe. Wyjazdy integracyjne jak żadne inne zmieniają pracownicze relacje, zwiększając te pozytywne. To z kolei przenoszą się później na codzienną współpracę. Poza tym, rozluźniają atmosferę i samych pracowników.

Premia

Istotnym czynnikiem motywującym wiele osób jest premia finansowa. Pracownik wykonujący te same obowiązki przez wiele lat, za te same wynagrodzenie, nie będzie efektywny, bo nie będzie wiedział o co się stara. Jeśli będzie miał skutecznie skonstruowany system premiowany za wyniki, z pewnością stanie się bardzie zmotywowany.
Motywowanie pracowników to ważna kwestia, której nie można pomijać bez względu na wielkość firmy. Nawet sama pochwała słowna jest dla pracownika na wagę złota.

Polecamy:
Transport żywności – jak wygląda dlaczego jest tak ważny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com