Jak monitorować cyberzagrożenia w firmie? Poznaj skuteczne metody wsparcia bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo w sieci jest niezwykle ważne. Szczególnie w przypadku firmy. Przedsiębiorstwa przechowują informacje na temat transakcji, produktów oraz klientów. Ich usunięcie lub uszkodzenie mogłoby spowodować poważne straty finansowe i wizerunkowe. Jak można się przed tym uchronić?

Najczęściej występujące cyberzagrożenia w firmie

Zanim przejdzie się do działań prewencyjnych, warto mieć rozeznanie w tym, jakie są odmiany cyberzagrożeń. Należy do nich na przykład phishing. To jedno z najbardziej znanych cyberprzestępstw. Polega na tym, że hakerzy podszywają się pod znane marki i instytucje, na przykład banki czy firmy odzieżowe. Wysyłają wiadomości za pośrednictwem komunikatorów, portali społecznościowych czy e-maili. Po kliknięciu w link z wiadomości, można dać dostęp wirusowi do sieci.

Ransomware to jedna z największych udręk, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy. Oprogramowanie najpierw infekuje komputer, a następnie wysyła żądania z okupem za odblokowanie poszczególnych funkcji systemu. Niestety to coraz częściej stosowana odmiana cyberataków.

Do trzeciej, najpopularniejszej odmiany cyberzagrożeń, należą ataki DDoS. Kierowane są na systemy komputerowe i usługi sieciowe. Polegają na przeprowadzeniu wielu jednoczesnych ataków na dany komputer z innych zainfekowanych wcześniej urządzeń. Powoduje to zawieszenie się poszczególnych funkcji. W przypadku prowadzenia firmy może się to wiązać z poważnymi konsekwencjami.

Jak można przeciwdziałać cyberzagrożeniom w firmie?

Aby uchronić system firmy przed cyberzagrożeniami, należy przede wszystkim zainstalować dobre programy antywirusowe. Warto także wydać nieco więcej, żeby kupić bardziej zaawansowany pakiet usług. W przypadku phishingu należy także weryfikować nadawców komunikatów oraz zadbać o zbudowanie dobrych nawyków wśród użytkowników systemu.

Jeśli chodzi o ataki DDoS, warto zainwestować w skuteczną ochronę, na przykład usługę ANTYDDoS. Jest to rodzaj zabezpieczenia, z którego można skorzystać wybierając odpowiedniego dostawcę usług internetowych. Taki system ochronny sprawia, że dane firmy są zabezpieczone, a poszczególne funkcje usługi ANTY-DDoS można dopasowywać indywidualnie.

Ochrona ANTYDDoS – jacy dostawcy Internetu ją zapewniają?

Ochronę ANTY-DDoS zapewniają tacy dostawcy, jak m.in. INEA i T-Mobile. W przypadku pierwszego operatora można skorzystać z zabezpieczenia INEA ANTY–DDoS na łączu ze stałym publicznym adresem IP. Dzięki niemu firmowe dane są bezwzględnie chronione. Usługa opiera się na sprawdzonym i renomowanym mechanizmie ARBOR. Co więcej, można ją dopasować do potrzeb swojej firmy, korzystając z trzech wariantów. Jeżeli dojdzie do ataku DDoS, zainfekowany port jest odcinany, natomiast inne mogą działać nieprzerwanie, zapewniając płynność pracy firmy. Do tego INEA oferuje Internet światłowodowy oparty na łączu symetrycznym, w którym prędkość pobierania i wysyłania są takie same. Dzięki temu Internet cechuje się stabilnością, wysoką przepustowością oraz niskim pingiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com