Jak legalnie sprowadzać produkty z Chin do Polski?

Sprowadzanie towarów z Chin do Polski to praktycznie gotowy przepis na biznes. Wystarczy sprawdzić, ile kosztują identyczne produkty na portalach chińskich oraz polskich. W praktyce jednak, rozpoczęcie takiej działalności nie jest zadaniem prostym. Przyszły sprzedawca staje bowiem przed koniecznością załatwienia wielu złożonych procedur oraz formalności.

Jakim opłatom podlega towar z Chin?

Od 1 lipca 2021 roku, wszystkie produkty sprowadzane spoza Unii Europejskiej, o wartości powyżej 150 Euro, podlegają obowiązkowi uiszczenia opłaty celnej. Wysokość tej opłaty zależy od taryfy celnej, która rożni się dla poszczególnych grup towarów. Taka opłaca może zostać naliczona metodą procentową, kwotową, jak również procentowo-kwotową. Do tego dochodzi również podatek VAT, a także poboczne opłaty związane z przewozem towarów przez kraje nienależące do Unii Europejskiej.

Jak wygląda proces dostawy towarów?

Zamówiony towar przechodzi odprawę celną, w trakcie której naliczona zostanie opłata celna. Po jej uregulowaniu, towar rusza w trasę do odbiorcy. Wyróżniamy tranzyt bezpośredni (towar nie jest czasowo składowany) oraz tranzyt pośredni (towar musi być okresowo składowany w celu zmiany środka transportu). Dostawy z Chin są zazwyczaj realizowane tranzytem pośrednim. W trakcie przekraczania granicy towar może zostać poddany kontroli celnej. Wszelkie nieprawidłowości w dokumentacji przewozowej lub opłatach mogą być przyczyną zatrzymania towaru na granicy.

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji celnej?

Ogromnym wsparciem dla osób planujących rozpoczęcie handlu produktami sprowadzanymi z Chin mogą być kompleksowe usługi świadczone przez agencję celną, taką jak Rusak.pl. Agencja ta może pochwalić się 30-letnim doświadczeniem w branży, a w rankingu Dziennika Gazeta Polska została wybrana najlepszą agencją w Polsce. Agencja będzie pośredniczyć we wszystkich procedurach i formalnościach, dzięki czemu, zamówiony towar z Chin trafi szybko, a co najważniejsze legalnie, do Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com