Jak kupić bitcoin?

Bitcoin to nic innego jak wirtualna waluta. Początkowo traktowana była jak ciekawe odkrycie, w którym nie pokładano większych nadziei. Było to spowodowane głownie niskimi notowaniami na giełdzie. Mało obiecujące początki zaowocowały jednak dynamicznym rozwojem. Obecnie uważa się, że jest to najbardziej charakterystyczna waluta dla rynku internetowego. Zyskała zainteresowanie wśród wielkich instytucjach finansowych, które nie posiadają nad nią żadnej kontroli. Ciekawym aspektem jest wzrost jej wartości o 1400 procent w jednym z okresów.

Bitcoin to waluta, która działa w świecie abstrakcyjnych. Składa się z kodu opierającego się na ciągu znaków. Kryptowaluta nie istnieje fizycznie, nie można jej schować w portfelu ani nie ma materialnego odpowiednika. Mimo tak okrojonej wartości możliwa jest płatność przy jej użyciu. Wiele osób zadaje sobie pytanie „jak kupić Bitcoin?” Jest to zadanie, które można wykonać na kilka sposobów, od których zależy łatwość pozyskania waluty. Obecnie kryptowalute można zakupić poprzez:

  • kantor online
  • giełdy
  • zakup u innego posiadacza
  • koparka :Bitcoinów” – czyli samodzielne tworzenie waluty. W tym celu konieczne jest posiadanie sprzętu, który jest zdolny do tworzenia potężnych operacji online. Obecnie istnieją już firmy, które pozyskały specjalizacje w tej dziedzinie

Najpopularniejszym  sposobem  jak kupić kryptowalute jest giełda. Jest to najprostsza metoda, włączenia tej waluty w obieg. W Polsce miejsce czołowe zajmuje giełda BitBay i to na niej każdy początkujący stawia swoje pierwsze kroki. Korzystanie ze wszystkich funkcji i możliwości giełdy jest możliwe tylko po ówczesnej rejestracji. Funkcjonowanie na giełdzie przebiega w kilku krokach:

  • rejestracja i utworzenie konta
  • weryfikacja – daje pełny dostęp do wszystkich funkcji
  • doładowanie konta
  • zakup kryptowaluty

Zaletą operacji na Bitbay jest korzystna cena i dogodny, intuicyjny sposób obsługi. Ciekawy okazuje się fakt, że 80% transakcji zakupu waluty odbywa się właśnie na tej giełdzie. Oznacza to,  że cieszy się ona dużą popularnością i zaufaniem swoich użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com