Jak korzystać z pelletu drzewnego jak najdłużej?

Skorzystaj z poniższych wskazówek dotyczących przechowywania pelletu drzewnego, aby mieć jak najprzyjemniejsze wrażenia z korzystania z tego rodzaju opału. Nauczysz się prostych wskazówek, jak sprawić, by pellet pozostał świeży jak najdłużej, a także dowiesz się, na co zwracać uwagę, gdy pellety się zepsują lub zestarzeją. Wdrożenie tych wskazówek może nie tylko pomóc w zachowaniu pelletu, ale także zapobiec drobnym niedogodnościom wynikającym z używania przeterminowanych granulek. Jeśli będziesz chciał pozyskać jeszcze więcej informacji – spróbuj tutaj: lipnowskiopal.pl/wloclawek/.

Przechowuj pellet drzewny w suchym miejscu

Wilgoć jest największym wrogiem drewna, a pellety drzewne pod tym względem niczym się nie różnią. Wilgoć może wpływać na jakość spalania drewna, co wpływa na ilość dymu wytwarzanego przez pellety. Wilgotne pellety mogą również obniżać temperaturę lub po prostu nie zapalać się w ogóle, dlatego najlepiej przechowywać je w pomieszczeniu lub w suchym miejscu, gdzie wilgotne powietrze nie będzie miało na nie wpływu.

Nie jest też dobrym pomysłem pozostawiać pellet w torbie, w której był dostarczony Nawet jeśli przechowujesz pellety w pomieszczeniu, w powietrzu nadal może być wilgoć, dlatego najlepiej kupić wiadro o słusznej pojemności z zamykaną pokrywą i tam przechowywać pellet. Zapewni to przechowywanie pelletu w chłodnym, suchym miejscu i przedłuży ich świeżość.

Zbadaj i przetestuj kilka pelletów z nowej dostawy przed załadowaniem ich do zasobnika. To bardzo łatwe. Czy granulki są ładne i błyszczące? Czy granulki „pękają”, gdy złamiesz je na pół? Jeśli odpowiedź brzmi “ tak ” na oba te pytania, oznacza to, że Twoje granulki są nadal ładne i świeże i powinny być gotowe do użycia. Jeśli nie, być może nadszedł czas, aby rozważyć wymianę ich na nowe.

Nie przechowuj pelletu w pobliżu źródeł ciepła lub płomieni

Pellety drzewne są wyjątkowo łatwopalne i należy ich używać i przechowywać ostrożnie. Jeśli przechowujesz pellet w garażu, upewnij się, że znajduje się on z dala od miejsc, które mogą być narażone na wysokie temperatury, takich jak samochody lub podgrzewacz wody. Nawet jeśli kupiłeś nową dostawę i nadal masz je zamknięte w torbie, i tak mogą się zapalić, jeśli zostaną wystawione na działanie wysokiej temperatury lub płomienia.

Pamiętaj też że pozostawienie niewykorzystanego pelletu w zbiorniku może spowodować jego gnicie, ponieważ będzie narażony na działanie czynników zewnętrznych. Większość pieców czy grillów na pellet posiada funkcję czyszczenia zasobnika, która umożliwia łatwe czyszczenie i wymianę pelletu. Opróżnianie zasobnika po każdym użyciu i przechowywanie resztek pelletu w bezpiecznym urządzeniu, takim jak szczelne wiadro, może zapewnić jak najdłuższą trwałość pelletów.

Czas na nowy pellet? Jeśli przeczytałeś ten artykuł i myślisz, że nadszedł czas, aby zamówić nowy pellet i zacząć go przechowywać we właściwy sposób, odwiedź wyżej wymienioną stronę, gdyż na niej możesz wybierać spośród szerokiej gamy wysokiej jakości pelletów.

Polecamy:
Wybieramy bramę do garażu wolnostojącego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com