Jak kobieta powinna ubierać się do pracy?

Kwestia kobiecego ubioru w pracy ma o wiele większe znaczenie, niż się czasami sądzi. Należy pamiętać, że pod wieloma względami kobiety nadal są oceniane znacznie surowiej, niż mężczyźni: to, co w przypadku mężczyzny może zostać odebrane uznane za przejaw uroczej ekstrawagancji, w odniesieniu do kobiety może zostać ocenione jak dowód niedostatecznego profesjonalizmu. Niestety, pod względem świadomości co do roli, jaką odgrywa odpowiedni ubiór w pracy, Polki nadal mają sporo do nadrobienia chociażby w porównaniu do swoich koleżanek z państw Europy Zachodniej.

Dlaczego ubiór w pracy jest tak ważny?

Musimy zdawać sobie sprawę, że poprzez nasz ubiór każdorazowo wysyłamy otoczeniu określony komunikat. Jest to istotne w życiu codziennym, ale w warunkach zawodowych ta kwestia nabiera jeszcze większego znaczenia.Jaki komunikat wysyła w pracy kobieta ubrana na przykład w szpilki, mini spódniczkę oraz głęboki dekolt? Z całą pewnością, mężczyźni będą zwracać na nią uwagę, ale uwaga: będą zwracać na nią uwagę jako na kobietę, a nie jako na pracownika. Komplementy na temat urody tej hipotetycznej kobiety będą zapewne sypać się jak z rękawa, jednak kiedy przyjdzie do podjęcia decyzji o awansie, przełożeni niemal na pewno zdecydują się dać go komuś innemu, komuś kto stwarza wrażenie odpowiedzialności i profesjonalizmu. Niestety, ale bardzo duża liczba polskich kobiet wciaż popełnia takie i podobne błędy jeśli chodzi o swój ubiór do pracy, w rezultacie czego zapewne omijają je i nadal będą omijać kolejne możliwości awansu.

Jak ubierać się do pracy?

Pierwszym zaleceniem, jeżeli chodzi o ubiór do pracy jest dyskrecja i elegancja. Nasz strój, na przykład garnitur damski, powinien być elegancki, ale w subtelny, pozbawiony blichtru czy przepychu sposób. Preferowane kolory to błękit lub granat. Nogi zawsze powinny być okryte rajstopami a stopy zakryte przez buty. Ważną rolę odgrywa długość spódnicy: powinna ona sięgać równo do kolan. Jeśli będzie zbyt krótka, efekt jaki uzyskamy będzie przypominał typową “miniówkę”. W przypadku spódnicy zbyt długiej kobieta wygląda nieporadnie(zwłaszcza jeśli jest raczej niskiego wzrostu). Wszelkie dodatki, jak na przykład biżuteria lub dodatkowe akcenty stroju, powinny być stonowane i dyskretne.

Do akcepotwanych ubiorów należą zarówno kostiumy damskie(na przykład takie, jak te noszone przez serialową Claire Underwood z produkcji “House of Cards”), jak i klasyczne kobiece garnitury. Warto jednak pamiętać, że kluczową rolę dla naszego wyglądu będzie odgrywać krój oraz jakość ubrań. Znakomitym przykładem firmy, która posiada niezwykle bogatą ofertę w zakresie kobiecych strojów do pracy jest www.morebyless.pl.

Znajdziemy tutaj dosłownie wszystko, co jest modne jeśli chodzi o kobiece stroje do pracy(przy czym “modne” należy rozumieć tutaj w nieco innym znaczeniu, niż zazwyczaj: wszystkie ubrania dostępne w ofercie More by less spełniają najbardziej wygórowane wymagania elegancji i biurowego dress codu). Oferta More by less  jest na tyle bogata, że każda kobieta będzie w stanie znaleźć strój odpowiadający jej indywidualnym preferencjom oraz dopasowany do typu urody oraz budowy ciała.

One Comment on “Jak kobieta powinna ubierać się do pracy?”

  1. Ja zawsze zwracam uwagę na to jakie ktoś ma buty. Ponoć po butach można wiele wyczytać o charakterze drugiej osoby. Ja bardzo przykładam się podczas doboru tej części garderoby o ile tak można powiedzieć. Buty kupuję na https://lunaobuwie.pl/ ponieważ nie mam czasu chodzić po sklepach, a tam mają dobre warunki zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com