Jak klient biznesowy może zmienić adres wysyłki paczki?

Polskie e-sklepy w celu przyciągnięcia jak największej liczby klientów oraz utrzymania ich lojalności starają się zaoferować „coś” więcej, niż tylko popularne produkty w konkurencyjnych cenach. Może to być m.in. szybka i skuteczna przesyłka, jak również opcja zarządzania doręczeniem przez odbiorcę.

Skutecznie doręczane krajowe przesyłki kurierskie ułatwiają życie e-sklepów. Zazwyczaj to po stronie e-sklepu leżało zarządzanie przesyłkami w drodze do odbiorcy. Z perspektywy przedsiębiorców prowadzących handel w Internecie bardzo ważne jest oddanie decyzyjności obsługi przekierowania w ręce klienta. W DHL Parcel odbiorca może samodzielnie zmieniać datę lub miejsce doręczenia paczki. Przekłada się to na ogólne zwiększanie zadowolenia kupującego i zmniejszenie liczby dokonywanych przez niego zwrotów do e-sklepu.

Taką usługę udostępnia między innymi firma kurierska DHL Parcel.

Usługa przekierowania paczki w DHL Parcel umożliwia odbiorcom przesyłek kurierskich samodzielną zmianę nie tylko miejsca doręczenia paczki, już po tym, jak została ona odebrana przez kuriera, ale również daty dostawy. Decyzje podejmuje odbiorca i nie potrzebuje się w tych sprawach kontaktować ani z obsługą e-sklepu, w którym zrobił zakupy, ani z kurierem DHL Parcel.

Jak działa przekierowanie paczki w DHL Parcel?

Aby opisana usługa była dostępna dla odbiorcy, powinien on podczas finalizacji zakupów w sklepie internetowym podać numer telefonu komórkowego i/lub e-mail, na który DHL Parcel będzie wysyłać powiadomienia o planowanym terminie i adresie doręczenia paczki.

E-sklep przekazuje  dane odbiorcy do DHL Parcel. Gdy kurier odbierze paczkę ze sklepu, jej odbiorca otrzyma powiadomienie wraz z numerem przesyłki i kodem PIN, umożliwiającymi skorzystanie z usługi „Przekieruj paczkę”. Przesyłkę można przekierować na inny adres, w obrębie tego samego rejonu DHL Parcel, do punktu odbioru DHL Parcels, na adres sąsiada, który jest wpisywany jako alternatywny względem adresu doręczenia, lub zwrócić do nadawcy, wraz z wyjaśnieniem powodów takiej decyzji. Do przekierowania paczek w DHL Parcel  służy strona internetowa www.przekieruj.dhlparcel.pl – wygodne narzędzie, zintegrowane z powiadomieniami e-mail lub SMS o statusie przesyłki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com