Jak i gdzie pozbyć się starego samochodu?

Jest mnóstwo porad – ekspertów i nie tylko – na temat tego jak uzyskać dobrą ofertę przy zakupie samochodu. Więc jak najlepiej się pozbyć niechcianego zestawu kół?

Idź do komisu używanych samochodów/auto skupu

Firmy takie jak te są coraz bardziej popularne, po części dlatego, że są tak łatwe w użyciu dla sprzedawców. W większości przypadków wystarczy wybrać Skup aut Poznań , uzyskać wycenę w ciągu około godziny i wyjść z gotówką. Miejsca te mogą zaoszczędzić dużo czasu, są łatwe w użyciu i gwarantują pieniądze. Korzystając z nich możesz oczekiwać uczciwej, ale nie najwyższej ceny za sprzedawany samochód.

Samodzielna sprzedaż samochodu

Zamieszczając pojazd na stronie takiej jak portale aukcyjne motoryzacyjne, jesteś odpowiedzialny za marketing i sprzedaż bezpośrednio nabywcy. Kluczem jest:

  • zbadanie za pomocą internetowego narzędzia do wyceny
  • sprawdzenie porównywalnych samochodów

Te działania pozwolą Ci automatycznie uzyskać oszacowaną wartość. Szczerze też mów w swojej ofercie o tym, ile wart jest twój samochód i jakie może mieć problemy. Szybko się zorientujesz, jeśli podana cena jest zbyt wysoka – nie otrzymasz żadnych zapytań.

Plusy: Możesz zarobić najwięcej pieniędzy w ten sposób. W przypadku niektórych marek i modeli właściciele samochodów mogą zarobić całkiem okrągłą sumkę, sprzedając je sami w porównaniu do sprzedaży w komisie. Minusy: pociąga to za sobą dużo pracy.

Zwróć się do dealera

Po prostu sprzedaj swój stary samochód w tym samym salonie, w którym kupujesz nowy pojazd – to jest zwykle najłatwiejszą opcją. Wartość wymiany można wynegocjować jako część całego pakietu zakupu, który obejmie również cenę nowego samochodu, podatki, opłaty i warunki finansowania.

Plusy: To proste i może pomóc Ci uzyskać lepszą ofertę na nowy samochód. Ponadto w większości przypadków podatek od sprzedaży nowego samochodu stosuje się po zastosowaniu kredytu na wymianę. Na przykład, jeśli kupisz samochód za 15 000 zł i uzyskasz wartość wymiany za 5000 zł za stary pojazd, płacisz podatki tylko od salda 10 000 zł.

Zabierz na złomowisko.

Jeśli masz bardzo stary samochód (taki, który jest prawie niemożliwy do naprawy lub nie przechodzi kontroli), rozważ skontaktowanie się z lokalną stacją zajmującą się złomowaniem samochodów. Najpierw zadzwoń. Nie ma gwarancji, że go przyjmą, chociaż są miejsca, które na pewno to zrobią.

Po rozważeniu tych opcji możesz nawet wynegocjować przyzwoitą cenę za stary samochód. To najlepsza opcja, jeśli Twoja decyzja o pozbyciu się samochodu jest oparta o czynnik łatwości w formalnościach – upewnij się jednak, że dostaniesz, uczciwą dobrą cenę.

Podaruj komuś.

Podarowanie samochodu na cele charytatywne straciło trochę na atrakcyjności od kiedy zmieniono zasady dotyczące kwoty ulgi podatkowej, którą można odpisać. Wcześniej podatnicy mogli odpisać całą wartość samochodu. Odliczenie zależy teraz od tego, ile otrzyma organizacja charytatywna za pojazd w przypadku jego sprzedaży.

Plusy: może pomóc zaoszczędzić ci trochę w czasie opodatkowania. Organizacje charytatywne usuną samochód za darmo. Poczujesz się dobrze i oboje wiemy, że nie można wyceniać altruizmu!

OTO-HOME
Telefon: +48 880 805 804
NIP: 7822509354
REGON: 302290151
BDO:000017211
ul. Szczepankowo 149
61-313 Poznań

https://www.facebook.com/skupauto/

BIURO CZYNNE:
Pon. 10:00-18.00
Wt. 10:00-18.00
Śr. 10:00-18.00
Czw. 10:00-18.00
Pt. 10:00-18.00
Sob. 10:00-16.00
Niedz. 12:00-16.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com