Jak efektywnie korzystać z marketingu mobilnego w firmie?

W ekran smartfona wpatrujemy się dziennie przez ponad 3 godziny. Przeciętny Amerykanin statystycznie spędza więcej czasu przed telefonem niż ze swoją drugą połówką. I choć to przerażające, dla marketingu oznacza jedno – dodatkowy, konkretny kanał reklamowy, który możesz sprytnie wykorzystać. Marketing mobilny ma ogromny potencjał, ale każde działanie trzeba dobrze zaplanować, aby przyniosło rezultaty. Podpowiadamy, z jakich kanałów korzystać i na co zwrócić uwagę.

Stwórz firmową aplikację mobilną

Dla współczesnych firm istotna jest wielokanałowość. Marki powinny być obecne tam, gdzie znajdują się ich odbiorcy. A konsumenci uwielbiają aplikacje mobilne. One ułatwiają im życie i są z nimi obecnie 24/7. Dzięki temu nieustannie budujesz świadomość marki i wpływasz pozytywnie na sprzedaż.

Niektóre aplikacje mogą działać nawet bez internetu, co dodatkowo zwiększa ich zasięg. Wysyłane kody, powiadomienia o promocjach i możliwość mobilnych płatności przyciągają dodatkowych klientów.

Zalety aplikacji mobilnych

 1. Wspierają Twój proces sprzedaży, ułatwiając klientom zakupy.
 2. Pomagają zwiększać zasięgi marki (dobrą aplikację użytkownicy będą polecać między sobą).
 3. Sprawiają, że łatwiej jest gromadzić dane o odbiorcach, co przekłada się na wysyłanie bardziej spersonalizowanych komunikatów.

Jednak nie wystarczy stworzenie aplikacji, aby odnieść sukces. Użytkownicy owszem instalują je, ale często po pierwszym użyciu usuwają lub zapominają o tym, że mają taką aplikację na telefonie. Zadbaj, aby aplikacja nie posiadała błędów, była intuicyjna i oferowała to, czego odbiorca od niej oczekuje. Inaczej swoje pieniądze i czas poświęcisz na marne.

Skorzystaj z SMS marketingu

To jedno z tych narzędzi, które niskim kosztem potrafi przynieść naprawdę oszałamiające rezultaty. W dodatku sprawdzi się w każdej branży i firmie, niezależnie od jej wielkości. Marketing mobilny oparty na kampaniach SMS dociera do szerokiej grupy klientów, buduje zaufanie do marek, a przede wszystkim zwiększa sprzedaż.

Reklamę SMS możesz wykorzystać na wiele sposobów:

 • informując klientów o postępach w zamówieniu;
 • oferując kody rabatowe i darmowe upominki;
 • organizując konkursy;
 • wysyłając przypomnienia.

Agencja E-MarketingowaDzięki tej formie promocji trafisz nawet do klientów, którzy nie mają dostępu do internetu. Zwiększasz swoje szanse dotarcia do nich, gdyż współczynnik otwieralności wynosi powyżej 90%. Dodatkowo kampanie SMS możesz łączyć z innymi kampaniami, dopełniać je i finalizować sprzedaż. Odnośniki w wiadomościach mogą kierować na stronę internetową albo do świeżo wysłanego e-maila po więcej szczegółowych informacji.

Jednak aby Twój SMS marketing był skuteczny, musisz spełnić kilka warunków:

 • targetuj odbiorców;
 • łącz wysyłkę z zewnętrznymi serwisami;
 • pisz konkretne wiadomości prostym językiem, które kończą się call to action;
 • umieszczaj skrócone linki w SMS-ach;
 • oferuj odbiorcom korzyści;
 • nie wysyłaj wiadomości SMS za często;
 • zbierz zaufaną bazę odbiorców.

SMS do swoich klientów wysyłaj tylko wtedy, gdy masz ku temu naprawdę dobry powód. Osoba, która podzieliła się z Tobą swoim numerem telefonu, zaufała Ci i nie strać tego, wysyłając jej spam, w którym usilnie coś próbujesz sprzedać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com