Jak działają firmy pomagające w uzyskaniu dopłat do zaniżonych odszkodowań?

Każdemu kierowcy, który został poszkodowany w wyniku zdarzenia komunikacyjnego, przysługuje odszkodowanie. Wypłacić powinno je towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym sprawca zdarzenia miał wykupione ubezpieczenie OC. Niestety często okazuje się, że uzyskanie należytego odszkodowania nie jest wcale takie proste, jak mogłoby to się wydawać. Towarzystwa ubezpieczeniowe nierzadko bowiem zaniżają wartość przysługującego odszkodowania. Jest jednak skuteczne rozwiązanie tego problemu. Mowa tu o skorzystaniu z pomocy firmy pomagającej w uzyskaniu dopłaty do zaniżonego odszkodowania.

Kiedy można wystąpić o dopłatę do odszkodowania?

Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania cieszy się wśród kierowców coraz większym zainteresowaniem. Wynika to z tego, że towarzystwa ubezpieczeniowe dość często zaniżają kosztorysy i proponują niskie kwoty odszkodowań. Dlatego istotne jest, aby kierowcy mieli świadomość, że w takiej sytuacji przysługuje im prawo do dopłaty do odszkodowania. W celu uzyskania takiej dopłaty konieczna jest dokładna analiza kosztorysu. Mowa tu o sprawdzeniu tego, czy ceny części zamiennych oraz koszty naprawy wycenione z uwzględnieniem obowiązujących na rynku cen. Wspomnieć tu trzeba o sytuacjach, które uniemożliwiają ubieganie się o dopłatę do odszkodowania. Poszkodowany kierowca nie może ubiegać się o dopłatę, jeśli zawarł już towarzystwem ubezpieczeniowym ugodę. Uzyskanie dopłaty nie będzie również możliwe, jeśli minęły już trzy lata od zdarzenia drogowego.

Jak firmy odszkodowawcze pomagają uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Działająca na rynku firma odszkodowawcza TB Ekspert skutecznie pomaga kierowcom, których spotkała sytuacja polegająca na zaniżeniu wartości odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Skuteczność tej firm wynika z posiadanego przez nią doświadczenia wiedzy i odpowiednich narzędzi. Pełną ofertę usług firmy możesz sprawdzić pod adresem URL. O dopłatę do odszkodowania starać można się w sytuacji, w której doszło już do wypłaty odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe. To bardzo ważne. Wielu kierowców bowiem sądzi, że wypłata odszkodowania zamyka możliwość otrzymania dopłaty. Kiedy poszkodowany kierowca powinien starać się o dopłatę? Przede wszystkim wtedy, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe zaniżyło kosztorys napraw. Powodem mogą być również inne ewidentne błędy w kosztorysie. Przykładem może być pomylenie części samochodowych.

Jakie są zalety skorzystania z pomocy firmy odszkodowawczej?

Ogromną zaletą skorzystania z usług firmy odszkodowawczej jest fakt, że to firma przejmuje na siebie wszelkie kontakty z towarzystwem ubezpieczeniowym. Wcześniej jednak poszkodowany kierowca przenosi na firmę odszkodowawczą prawo do szkody komunikacyjnej. Odbywa się to na zasadzie podpisania umowy cesji. Dzięki temu poszkodowany kierowca od razu otrzymuje od firmy odszkodowawczej środki finansowe. Dla kierowcy cala sprawa i problem kończy się w tym momencie. Teraz to firma odszkodowawcza będzie się starać uzyskać od towarzystwa ubezpieczeniowego należne środki finansowe. Trzeba tu dodać, że nawet jeśli firmie nie uda się uzyskać dodatkowych środków, to poszkodowany kierowca nie musi zwracać pieniędzy, które otrzymał, podpisując cesję prawa do szkody.

Polecamy:
Najważniejsze style komunikacji interpersonalnej w biznesie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com