Jak dojechać do Francji? Porównujemy EuroTunel z promem.

Jeśli czeka Cię przeprawa przez kanał – z pewnością zastanawiałeś się czy warto skorzystać z promu czy lepiej zainwestować w bilety na Eurotunel? Spójrzmy na to porównanie.

Od luksusowych kurortów leżących wzdłuż Riwiery po rustykalne wdzięki jej urokliwych miasteczek wiejskich, Francja naprawdę ma coś na każdy gust. Ale jeśli planujesz zwiedzać Francję samochodem, pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, jest sposób przeprawy przez Kanał La Manche – promem czy Eurotunelem? Aby pomóc Ci podjąć decyzję, przygotowaliśmy przewodnik zawierający wszystko, co musisz wiedzieć o dokonywaniu wyboru między nimi.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dojechać do Francji?

Najszybszym sposobem na przekroczenie kanału jest Eurotunnel, który zajmuje około 35 minut w porównaniu z 90-minutową przeprawą najszybszym promem przez Kanał z Dover do Calais. Pamiętaj jednak, że niezależnie od wybranej metody przeprawy, będziesz musiał przybyć przed czasem odlotu, aby się odprawić, więc weź to pod uwagę podczas planowania trasy do terminalu.

Jaki jest najtańszy sposób jazdy do Francji?

Ogólnie rzecz biorąc, prom jest zwykle nieco tańszy, ale niezależnie od wybranej opcji, upewnij się, że rozejrzyj się za ofertami i zarezerwuj z dużym wyprzedzeniem, aby uzyskać najkorzystniejsze ceny. Pamiętaj tylko, że na promach i w Eurotunelu koszt przepraw przez Kanał La Manche może się znacznie różnić w zależności od czynników takich jak:

  • wielkości samochodu,
  • czas i pora rejsu,
  • rodzaj kupowanego biletu,
  • data zakupu biletu.

W jaki sposób najlepiej wybrać do Francji z dziećmi?

Jeśli myślisz, że twoje maluchy będą grzeczne, siedząc na tylnym siedzeniu, podczas gdy samochód stoi nieruchomo w zaciemnionym pociągu pod kanałem La Manche, to nie ma problemu – będziesz zadowolony korzystając z Eurotunelu.

Jednak większość rodziców wybiera bardziej ryzykowną opcję promu, ponieważ takie środki transportu są postrzegane jako bardziej przyjazne dzieciom. Twoje dzieci mogą nie tylko spalać nadmiar energii i korzystać z toalety, ale także śmiało cieszyć się takimi rozrywkami jak jedzenie i picie.

Na dłuższych trasach (w tym na trasach prowadzących do Hiszpanii) często odbywają się specjalne atrakcje dla dzieci, kina, a nawet baseny, więc weź pod uwagę te cechy, podejmując decyzję o przejściu przez kanał.

Jaki jest najfajniejszy sposób jazdy do Francji?

Jeśli szukasz przygody, to czy jest lepszy sposób na urozmaicenie podróży do Francji niż wypłynięcie na pełne morze? Co może być lepszego niż relaks na pokładzie z drinkiem w dłoni i morskim powietrzem we włosach, obserwując przepływające inne statki? Podróż promem może być również lepszym rozwiązaniem, jeśli podróżujesz w większej grupie, ponieważ wszyscy możesz spotkać się w barze lub restauracji na promie. Jeśli jednak Twoim pomysłem na zabawę jest jak najszybsze dotarcie do Francji, możesz faworyzować właśnie EuroTunel. Wszystko ostatecznie sprowadza się do niczego innego jak osobistych potrzeb i preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com