Jak dobrze sprzedać złoto przez internet?

Jak wiele rodzajów złotych inwestycji, tak wiele możliwości ich sprzedaży. Złoto złotu nierówne, gdzie indziej lepiej sprzedać sztabki, gdzie indziej nieużywaną już biżuterię. W jakich miejscach sprzedajemy złoto? Jakie są ich wady i zalety?

Czy warto dokonywać transakcji przez internet? Podpowiadamy!

Do tradycyjnych miejsc skupu należą lombardy i jubilerzy. Największą zaletą tych miejsc jest to, że sprzedamy w nich każdą ilość i rodzaj złota. Biżuteria, monety… nieważne, w jakim są stanie. Ponadto to świetne rozwiązanie, gdy znajdujesz się w nagłej sytuacji. Jeśli gotówka jest ci potrzeba od ręki, tutaj masz zagwarantowaną natychmiastową wypłatę. Jubilera i lombard znajdziesz ponadto w niemal każdej miejscowości, jest to więc rozwiązanie dostępne dla każdego.

W dobie wszechobecnego internetu trudno jednak o wygodniejsze i popularniejsze miejsce sprzedaży niż portale aukcyjne i sklepy internetowe. Pomiędzy tymi dwoma miejscami umożliwiającymi e-transakcje ze złotem w roli głównej istnieje jednak znacząca różnica.

Aukcje trwają zwykle co najmniej kilkanaście dni, zatem na gotówkę ze swojego towaru będziesz musiał trochę poczekać.

Na prowadzeniu aukcji trzeba ponadto trochę się znać. Bez odpowiedniego opisu i tytułu nie wywalczysz wysokiej ceny sprzedaży. Zawsze też należy liczyć się z tym, że kupujący skorzystają ze specjalnych serwisów umożliwiających licytację w ostatnich sekundach trwania aukcji. W ten sposób oszczędzają pieniądze, jednak Ty musisz sprzedać swój pierścionek albo sztabki po zaniżonej względem ich wartości cenie. I wreszcie kwestia nieuczciwych kupujących, na przelew od których można czekać w nieskończoność…

Zdecydowanie bezpieczniej przedstawia się opcja sprzedaży za pomocą internetowego serwisu skupu złota.

Jest to po pierwsze bardzo wygodne. Najpierw wypełniasz formularz na stronie internetowej albo dzwonisz do serwisu. Biuro w krótkim czasie przysyła ci pakiet wysyłkowy, który będzie potrzebny do dokonania transakcji. W tym momencie do niczego się jeszcze nie zobowiązujesz.

Po otrzymaniu pakietu, do koperty wkładasz wszystko to, co chciałbyś sprzedać. Opisujesz to na formularzu i podpisujesz odpowiednią deklarację. Nie musisz wysyłać paczki we własnym zakresie. Odbiorem zajmie się kurier. Wystarczy po niego zadzwonić.

Teraz wszystko w rękach ekspertów. Dokonują oni wyceny Twoich przedmiotów. Pieniądze otrzymasz przelewem lub przekazem pocztowym w niecałą dobę! Serwis zobowiązuje się do tego zgodnie z regulaminem, więc nie musisz martwić się o jego uczciwość, jak w przypadku prywatnego licytującego na aukcji. Nie musisz też nikomu wierzyć na słowo. Mailem otrzymasz informację o wycenie, dzięki czemu będziesz mógł sam przeanalizować, czy zysk Cię satysfakcjonuje, a ustalona cena złota jest adekwatna do wartości przedmiotu. To bardzo bezpieczne, bo od momentu otrzymania pieniędzy masz 10 dni na odstąpienie od umowy.

Dodatkowym plusem korzystania z serwisu skupu jest możliwość wymiany złotych przedmiotów na sztabki lub monety ze złota lokacyjnego. W ten sposób stare, nieużywane złoto przeradza się w nową inwestycję!

One Comment on “Jak dobrze sprzedać złoto przez internet?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com