Jak dbać o skórę zaatakowaną trądzikiem?

Jednym z częściej występujących problemów skórnych jest trądzik. Wbrew obiegowej opinii atakuje on zarówno dojrzewającą młodzież, jak i osoby dorosłe. Bardzo długo sądzono, że z trądzikiem nie można sobie skutecznie poradzić. Na szczęście dzisiaj wiemy już, że wcale tak nie jest. Wystarczy odpowiednio dbać o skórę, aby zmiany stopniowo wyciszały się, a kondycja skóry ulegała wyraźnej poprawie. Podpowiadamy co robić, a czego się wystrzegać, aby trądzik nie spędzał sen z powiek i nie powodował zamykania się w domu.

Jakie są objawy trądziku?

Trądzik to nie tylko popularne pryszcze. To również przetłuszczona i błyszcząca skóra, a także rozszerzone pory, które widoczne są gołym okiem. Zmiany najczęściej dostrzec można na twarzy, ale atakują również skórę pleców, karku, klatki piersiowej. Jeśli nie będziemy właściwie pielęgnować skóry i nie wdrożymy odpowiedniego postępowania, musimy liczyć się z tym, że trądzik pozostawi po sobie blizny. Są to tak zwane blizny zanikowe, które pozostaną z nami jeszcze długo po tym, jak trądzik ustąpi. Warto pamiętać, że wyróżnia się kilka rodzajów trądziku. Najczęściej mamy do czynienia z typem zaskórnikowym oraz zapalnym.

O czym pamiętać w pielęgnacji skóry trądzikowej?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry. Błędem popełnianym przez wiele osób jest sięganie po preparaty wysuszające, które przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego. Działają one na chwile, po czym nasilają problem. Koniecznie trzeba wybierać kosmetyki, https://www.ducray.com/pl-pl/keracnyl/keracnyl-zel których skład opracowano z myślą o cerze trądzikowej. Mamy wówczas pewność, że zawierają one składniki, które będą korzystnie wpływać na skórę zaatakowaną trądzikiem. Nigdy nie należy stosować peelingu, jeśli na skórze znajdują się zmiany ropne. W przeciwnym razie można je łatwo roznieść po całej powierzchni skóry. Bardzo ważne jest odpowiednie oczyszczanie skóry. Jest to najważniejszy krok w pielęgnacji cery trądzikowej. Dobry, pieniący żel do mycia skutecznie usuwa zanieczyszczenia, przygotowując skórę do dalszych zabiegów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com