Jak ciekawie urządzić miejsce odpoczynku dla pracowników na świeżym powietrzu?

Człowiek do pracy przychodzi zazwyczaj po to, aby zarobić pieniądze na życie własne, i często całej swojej rodziny. Praca jest dla niego obowiązkiem, często przyzwyczajeniem – ale nudnym. Nie każdy lubi swoją pracę, nie każdy poświęca jej więcej czasu, niż jest to konieczne. Tak jest wszędzie, w każdym mieście. Czy jest to Warszawa, czy Kraków, czy też może inna mała miejscowość, człowiek pracuje – aby zarobić na życie. Czyli – praca jest obowiązkiem i to często niechcianym.

A gdyby tak sprawić, żeby pracownicy przychodzili do pracy z uśmiechem na ustach, chętnie i – jak to mówią – „w podskokach”? Oczywiście, nie każdy pracownik będzie zadowolony z warunków pracy. I to nie dlatego, że nie chce, ale dlatego, że często jest mu brak odpoczynku podczas pracy. Dziś ludzie są przemęczeni i wykonują swoją pracę niczym automaty.

A to może prowadzić do różnych frustracji. Jeśli ktoś jest typem tzw. eksplodującym, wcześniej wyrzuci z siebie wszystkie frustracje, odblokuje „kurek bezpieczeństwa” i przejdzie nad tym do porządku dziennego. Jeśli natomiast ktoś jest typem implodującym, wtedy już nie jest tak łatwo. Gromadzi w sobie wiele frustracji, które – jeśli wybuchają – to bardzo rzadko – i to jest bardzo niebezpieczne. Tacy ludzie zazwyczaj są wiecznie niezadowoleni i nie sposób im dogodzić.

Dobry pracodawca i na to ma sposób

Ludzkie frustracje powstają w ciągu całego dnia. Nie ma tu znaczenia, czy ktoś jest akurat w pracy, czy w domu. Praktycznie wszystko może nas zdenerwować. Najważniejsze, by nie gromadzić tych frustracji, a wyrzucić je z siebie. Wtedy i człowiek będzie zdrowszy i szczęśliwszy. Jeśli pracodawca chce „dogodzić pracownikom”, może postarać się dla nich o miejsce wypoczynku w trakcie pracy.

Markizy tarasowe Żaltech Kraków – dają taką możliwość i warto skorzystać z tej propozycji, zakupić markizy tarasowe, oraz markizy z przeznaczeniem dla innych miejsc (a takich miejsc może być naprawdę dużo). Jeśli firma ma dostęp do np. ogrodu (jeśli nie jest usytuowana np. na piętnastym piętrze w wynajętych lokalach bez dostępu do tarasów) – to jej szef może przygotować takie miejsce odpoczynku dla swoich pracowników i zakupić markizy, które umieści nad np. stolikami. To bardzo dobry pomysł, szczególnie w takim dużym mieście jak Kraków.

Pracownicy odpoczywający przy stolikach, nad którymi zamontowano markizy – choćby taki odpoczynek trwał zaledwie kilka minut – będą na pewno bardziej wydajni niż ci, którzy ciągle siedzą w zamkniętych, dusznych biurach. Jeśli pracodawca chce mieć w pracy wyniki, powinien docenić starania swoich pracowników.

Może się przecież zdarzyć tak, że pracownik będzie tak zmęczony, iż zacznie popełniać błędy, które mogą kosztować firmę dużo pieniędzy. Nic to nie da, że szef zwolni takiego wyeksploatowanego pracownika, a na jego miejsce przyjdzie drugi. W rezultacie i ten drugi może popełniać błędy. Dlatego tak ważne jest miejsce, a którym każdy pracownik może odpocząć choćby kilka chwil.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com