Jak budować społeczność wokół marki przy pomocy kampanii SMS?

Marka bez klientów nie może sobie poradzić. Każda firma potrzebuje silnie zaangażowanej społeczności, która nie tylko będzie kupować, ale także aktywnie uczestniczyć w jej życiu. Wiele mówi się o budowaniu angażowania przy pomocy mediów społecznościowych, ale SMS marketing również się do niego nadaje. Jak go wykorzystać?

Klient a marka — współczesne trendy

Dzisiejsi klienci funkcjonują nieco inaczej. Często wybierajmy marki, które reprezentują wartości bliskie naszemu sercu. Chcemy je wspierać, słuchać, co mają do powiedzenia i jednocześnie sami pragniemy uczestniczyć w ich życiu. Istotna jest personalizacja treści, przekaz, który wygląda jak prywatna rozmowa. A dodatkowo ma to być rozmowa jak z przyjacielem, a nie z kimś, kto uważa się za lepszego od innych.

Dlatego współczesne marki stawiają na:

  • bezpośredniość przekazu (zwroty na „Ty” oraz emotikony w wiadomościach),
  • prosty język,
  • angażowanie swoich odbiorców.

Budowanie społeczności – 3 najlepsze techniki

Każda społeczność powinna posiadać swój cel. Powinna się też wyróżniać wśród innych podobnych. Jak to przełożyć na SMS?

Słuchaj swoich klientów

Ludzie chcą wiedzieć, że słuchasz tego, co mają do powiedzenia. Marki, które są odseparowane od opinii swoich odbiorców, mają małe szanse na odniesienie sukcesu. Wysyłając SMS w SMS Center możesz przygotować ankiety, w których zapytasz swoich klientów o poziom świadczonych usług. Warto do tego wykorzystać klasyczną skalę (od 1 do 5), ale dużo skuteczniejszy będzie link do ankiety, w której każdy będzie mógł przedstawić swój punkt widzenia.

Ankiety pozwalają firmom tworzyć lepsze produkty, lepiej dopasowane do klientów, oraz takie, które lepiej się sprzedają.

Dbaj o długotrwałych odbiorców newslettera

Marki coraz częściej przenoszą swoją uwagę na długoletnich klientów. I pielęgnują z nimi relacje, cały czas dbając o to, aby odbiorca po raz kolejny zdecydował się na zakup. Dlatego doceniaj tych, którzy są z Twoją firmą od wielu lat.

Wykorzystaj SMS marketing do wysyłania zniżek dla stałych klientów, a także zachęcaj ich do polecania newslettera innym, jednocześnie oferując im za to rabaty.

Nie skupiaj się tylko na zyskach

Wysyłanie ciągłych ofert promocyjnych może być zachęcające dla właścicieli marki. Jednak w długim okresie czasu Twoi subskrybenci będą mieli dość takich treści. Dlatego w kampanii SMS zadbaj o różnicowanie wiadomości. Oprócz klasycznych treści skup się również na odbiorcach. Zachęć ich do uczestnictwa w życiu marki, niech mają wpływ na Twoje decyzje biznesowe. Dodatkowo informuj o ciekawych inicjatywach, np. nowej linii produktów ekologicznych czy zbiórce na fundacje.

Niech subskrybenci zobaczą ludzką stronę Twojej marki. Pomogą w tym też życzenia urodzinowe.

Korzystaj z MMS-ów

MMS-y umożliwiają wysyłkę treści multimedialnych, w tym gifów czy memów. A te mogą stać się częścią kampanii wirusowej, która rozejdzie się po społeczności jak świeże bułeczki. Pamiętaj jednak, aby budując przekaz, zawsze dostosowywać go do preferencji Twoich odbiorców. Bądź zabawny, ale nie przesadź

Czy warto zacząć przygodę z e-commerce od Amazonu?
Damskie rękawice damskie – bezpieczeństwo i wygoda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com