Izolacja budowlana dla budynku z metalu – podstawy, które musisz znać!

Na początku od razu odrzućmy mit, że metalowe budynki są przeznaczone tylko i wyłącznie do krótkotrwałego użytku. Prawda jest zupełnie odwrotna. Tak naprawdę jest to coraz częściej spotykany standard dla:

  • magazynów

  • centrów dystrybucyjnych

  • obiektów przemysłowych

Budynek metalowy ewoluował celem uwzględnienia komercyjnych potrzeb budynków biurowych, sklepów detalicznych, a nawet rezydencji. Czemu? Ponieważ konstrukcje metalowe są coraz częściej uznawane za niezawodne, trwałe, energooszczędne i opłacalne .- jeśli są odpowiednio izolowane.

Podczas projektowania budynku metalowego może być kuszące pominięcie izolacji. Czy izolacja jest naprawdę potrzebna? Czy budynki metalowe nie są znane ze swojej trwałości i niskich wymagań konserwacyjnych? To, co wydaje się obecnie łatwą strategią cięcia kosztów, może faktycznie stworzyć więcej problemów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat izolacji budynków metalowych.

Najważniejsze powody do izolowania metalowych budynków

Projekt metalowego budynku może kusić budowniczych i wykonawców, aby pomijali izolację. Czy izolacja jest naprawdę potrzebna? Czy budynki metalowe nie są znane ze swojej trwałości i niskich wymagań konserwacyjnych? No tak. Ale jeśli chodzi o budynki metalowe, izolacja spełnia dwa ważne cele:

  • stabilizuje wewnętrzną temperaturę konstrukcji

  • zapobiega przedostawaniu się lub gromadzeniu wilgoci przez kondensację.

Jeśli chodzi o temperaturę, izolacja budynków metalowych jest niezbędna, ponieważ metal jest znacznie lepszym przewodnikiem ciepła niż drewno. Oznacza to, że rzeczy stają się gorętsze lub zimniejsze, szybciej. Poprzez kontrolowanie szybkości przenikania ciepła w całym budynku z izolacją, zmiany temperatury są lepiej zarządzane i zmniejsza się zużycie energii.

Jeśli chodzi o wilgotność, kiedy temperatury znacznie różnią się między zewnętrznymi i zewnętrznymi, powstaje kondensacja. Wilgoć pozwala na wzrost niezdrowego mączniaka i pleśni, szczególnie szkodliwych dla alergików. Bez odpowiedniej praktyki konserwacji budynku wilgoć może również powodować rdzę i korozję budynku – czego nie chce właściciel domu lub firmy. Aby to zrównoważyć, większość izolacji z włókna szklanego zawiera opóźniacz pary, który jest przeciwwagą, która zapobiega lub spowalnia przepływ wilgoci do izolacji, do której jest przymocowana. Niska “przenikalność” wskazuje na lepszy opóźniacz pary. Ponadto opóźniacze pary są zwykle wymagane jako środki ognioodporne.

Ale czekaj, chodzi o coś więcej! W zależności od tego, w jaki sposób będzie wykorzystywana struktura i gdzie się ona znajdzie, hałas może budzić niepokój. Na przykład, jeśli struktura będzie używana jako forum klubowe lub eventowe, może być korzystne rozważenie skutków dźwiękowych, jakie może mieć wykorzystanie budynku dla sąsiednich nieruchomości. Właściwa izolacja ograniczy hałas (i ilość nieszczęśliwych sąsiadów). Izolacja ma również zdolność absorbowania dźwięków wewnętrznych, które odbijają się echem od budynku. Jest to szczególnie przydatne, jeśli przez cały dzień pracujesz w głośnych warunkach.

Kolejną zaletą izolacji budynku jest to, że uniemożliwia on niepożądanym zwierzętom wejście do nieruchomości. Izolacja okazała się być głównym czynnikiem odstraszającym gryzonie i ptaki.

Artykuł powstał we współpracy z: Suez Izolacje Budowlane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com