Inwestycje przyszłości czyli gdzie ulokować oszczędności

Lokata, nieruchomości a może nowy biznes? Jeśli zastanawiasz się, gdzie ulokować swoje oszczędności w czasach kryzysu, sprawdź nasz propozycje.

Negatywny wpływ pandemii Covid-19 jest ogromny, światowa gospodarka musi się mierzyć z wyzwaniami podobnymi do tych, z jakimi musiała się zmierzyć podczas wojen światowych. Eksperci porównują obecną recesję do recesji Wielkiego Kryzysu w latach trzydziestych XX w.

Inwestowanie w czasach kryzysu

Według szacunków MFW światowa gospodarka w ciągu 2 lat straci 9 bilionów dolarów. Niepewna sytuacja nieco ogranicza możliwości lokowania oszczędności. Wielu inwestorów zaczyna rozważać, jakie branże będą dochodowe, a które będą generować straty.

Pogorszenie stanu finansów publicznych w bieżącym roku zostanie w pewnym stopniu zrównoważone w 2021 r., co oznacza cykliczną poprawą sytuacji budżetowej i tym samym odblokowanie możliwości bezpieczniejszego inwestowania.

W co warto inwestować?

Rządy pracują nad usprawnieniem swoich pakietów osłonowych, inwestorzy panikują, przedsiębiorcy próbują zminimalizować straty. Tak obecnie wygląda sytuacja nie tylko w kraju, ale i na całym świecie.  W co inwestować? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy i w co warto inwestować, ponieważ nie ma jeszcze wystarczająco realistycznej prognozy, ile potrwa epidemia koronawirusa i jakie ostatecznie będzie miała skutki dla światowej gospodarki.

Bezpieczne inwestycje

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiła, że niektóre osoby w przypływie paniki zaczęły wypłacać swoje środki z banków. Tymczasem zdaniem ekspertów może to mieć negatywne konsekwencje dla całego społeczeństwa.

Już poprzedni kryzys, z lat 2007-2009, pokazał, że lepiej jest mieć zabezpieczenie finansowe na trudny okres. Jednak co zrobić, żeby zabezpieczyć się przed kryzysem, nie tylko tym najbliższym, ale również przyszłymi? Podstawą są bezpieczne inwestycje. Zapewne nie pozwolą Ci one dużo zarobić, ale zwiększą szansę na utrzymanie płynności i zachowanie stanu posiadania.

Dobrą praktyką jest posiadanie w portfelu szerokiej gamy produktów. W co warto inwestować? Jednym z takich aktywów jest ziemia, która od wielu lat charakteryzuje się stabilnymi i przewidywalnymi wzrostami wartości. Można też inwestować w nieruchomości, złoto i srebro. Natomiast lokowanie oszczędności w metalach szlachetnych wymaga cierpliwości. Kruszce chronią wartość pieniądza na dłuższą metę, jednak w krótkim terminie na takiej inwestycji można sporo stracić.

Waluty zdecydowanie przegrywają z nieruchomościami. Ich wartość jest całkowicie od nas niezależna. Inwestować należy w sposób stabilny, długofalowy i przewidywalny.

Więcej przydatnych porad o inwestycjach w 2020 r. znaleźć można na stronie: https://www.casfera.pl/w-co-warto-inwestowac-w-2020-roku-jakie-aktywa-przyniosa-najwyzsze-stopy-zwrotu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com