Inwentaryzacje 3d metodą skaningu laserowego

Rozważając inwentaryzacje 3d metodą skaningu laserowego ważne jest, aby pamiętać o najlepszych praktykach ich zastosowania, aby mieć pewność, że zyskasz jak najwięcej ze swojej inwestycji, bez względu na to czy chodzi o inwentaryzację architektoniczną, czy głównie interesuje Cię Inwentaryzacja BIM. Rozumiejąc to, możesz zadbać o to, aby wdrożenie tej metody było łatwiejsze i szybsze od samego początku.

Zapewnij współpracę między terenem a operacjami

Kiedy technicy terenowi i operacyjni rozumieją nawzajem swoje wymagania i przepływy pracy:

  • komunikują się jaśniej,

  • efektywniej współpracują,

  • podejmują lepsze decyzje.

Przejrzyj przepływy pracy w terenie i operacji, aby każda grupa rozumiała, co jest wymagane do tworzenia i używania metody skaningu laserowego przed jej wdrożeniem. Jeśli to możliwe, przeszkol jedną lub dwie osoby z każdego zespołu, aby potrafiły biegle posługiwać się procedurami terenowymi i procesowymi. Zawsze też można zlecić inwentaryzacje 3d metodą skaningu laserowego na zewnątrz, korzystając z usług firm w tym zadaniu wyspecjalizowanych.

Rozmieszczaj cele strategicznie w terenie

Cele muszą być prawidłowo ustawione, aby uzyskać dokładne skany. Algorytmy systemowe wymagają co najmniej trzech punktów odniesienia w każdym projekcie, aby umożliwić dokładną rejestrację. Wybierz lokalizacje, które prawdopodobnie się nie poruszy — na przykład nie tymczasową balustradę lub pal — ponieważ wpłynie to negatywnie na układ współrzędnych. Umieść cele w dużych odstępach i na różnych wysokościach wokół miejsca, aby zapewnić laserowi wiele punktów odniesienia. Nie umieszczaj celów w linii prostej lub w powtarzającym się wzorze, co utrudnia skanerowi określenie relacji przestrzennych. Zrozumienie, jak pozycjonować cele, pomoże Ci szybko uzyskać potrzebne wyniki od pierwszego skanu w ramach inwentaryzacji 3d.

Przeprowadzaj rygorystyczną kontrolę jakości

Zbyt duże zaufanie do oprogramowania może być kuszące, ale Twoim obowiązkiem jest sprawdzenie, czy wszystko jest prawidłowo:

  • mierzone,

  • rejestrowane,

  • zapisywane.

Szczególnie ważne jest, aby używać inwentaryzacji 3d tą metodą w przypadku dużych projektów wymagających dużej ilości danych. Czasami pojawia się problem w automatycznym procesie identyfikacji lub rejestracji celu. Dla każdego skanu zweryfikuj cele, dopasowując te w skanie do tych, o których wiesz, że są w terenie i usuń te elementy, które są nieprawidłowo zidentyfikowane jako cele. Zainwestowanie dodatkowego czasu na dokładne przyjrzenie się przed przekazaniem czegokolwiek klientowi lub partnerowi projektu zapobiega kaskadowaniu błędów w projekcie.

Na koniec pamiętaj – dema są ładne, ale nie są wiarygodnym wskaźnikiem doświadczenia użytkownika w świecie rzeczywistym. Z racji tego, że Twój zespół będzie korzystał z tego rozwiązania codziennie, ważne jest, aby personel przetestował oprogramowanie i sprzęt, aby mógł realnie ocenić łatwość użytkowania i inne czynniki.

Polecamy:
Lombard online – dlaczego warto korzystać z jego usług?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com