Inwazja szczurów? Zobacz, jak ją rozpoznać i co możesz zrobić!

Szukasz sposobów na pozbycie się szczurów w domu? Szczury często przenoszą choroby i infekcje bakteryjne, dlatego ważne jest, aby usunąć je tak bezpiecznie i tak szybko, jak to tylko możliwe. Poprosiliśmy ekspertów o znalezienie najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się szczurów z Twojego domu.

Szczury – skąd masz wiedzieć, że to Twój problem?

Istnieje kilka charakterystycznych znaków, które mogą wskazywać na inwazję szczurów.

Zapach i dźwięk

Szczury mają bardzo silny zapach amoniaku. Ponadto często są bardzo hałaśliwe, wydając słyszalne odgłosy skrobania, gdy poruszają się po domu.

Odchody

Szczury wydalają dziennie około 40 ciemnych odchodów w kształcie granulek, które mają długość do 14 mm. Można je znaleźć w pobliżu wszelkich punktów wejścia.

Rozmazy

Gryzonie korzystają z ustalonych tras wzdłuż ścian ze względu na swój słaby wzrok. Możesz zauważyć ślady tłuszczu, gdy gryzonie ocierają się o ściany i powierzchnie.

Ślady

Szczury mogą zostawiać ślady łap i ogonów w zakurzonych, rzadziej używanych miejscach. Świecenie mocną latarką pod niskim kątem powinno wyraźnie ujawnić ślady. podłogi w pobliżu śladów stóp i następnego dnia sprawdź, czy nie ma nowych śladów.

Uszkodzenia

Gryzonie mogą przeżuwać kable elektryczne, co jest prawdopodobnie najbardziej niebezpiecznym aspektem inwazji, ponieważ powoduje zagrożenie pożarowe, a jednocześnie jest bardzo trudne do zauważenia. Ślady gryzienia, strzępy papieru i uszkodzenia pojemników do przechowywania są również częstymi oznakami aktywności gryzoni.

Jak pozbyć się szczurów z domu?

Jeśli zidentyfikujesz problem z gryzoniem, możesz podjąć kilka prostych kroków, aby zminimalizować ryzyko pełnego zarażenia w twoim domu. Uszczelnij wszelkie luki. Szczury mogą dostać się do twojego domu przez szczeliny i dziury na zewnątrz, więc uszczelnij je wełną drucianą, uszczelniaczem, metalowymi płytami ochronnymi lub cementem. Wiadomo również, że wchodzą do domu przez uszkodzone odpływy, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że są one dobrze utrzymane i regularnie sprawdzane.

Pamiętaj: Jeśli nie masz pewności, w jaki sposób gryzonie mogą dostać się do Twojego domu, nie wahaj się poprosić ekspertów od zwalczania szkodników o przeanalizowanie tematu i poradę dotyczącą potencjalnych przyczyn problemu. Być może też konieczna będzie deratyzacja. Ogranicz do minimum bałagan i odsuwaj przedmioty od ścian, aby mieć pewność, że możesz sprawdzić, co się za nimi kryje. Mniej bałaganu oznacza mniej miejsc do ukrycia. Upewnij się, że odpady są przechowywane w zamkniętych pojemnikach i jeśli to możliwe, regularnie czyść rury i odpływy.

Wyeliminuj potencjalne źródła żywności. Można to zrobić, przechowując suchą żywność w szczelnie zamkniętych pojemnikach, upewniając się, że żywność nie pozostaje na blacie i usuwając wszelkie resztki.

Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z problemem szkodników, czy po prostu chcesz mu zapobiec, ważne jest, abyś wiedział, z kim się skontaktować. Jeśli nie masz pewności, jak najlepiej zapobiegać gryzoniom w swoim domu, zawsze najlepiej skonsultować się z ekspertami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com