Koordynatorzy ślubów, znani również jako managerzy ślubni, organizatorzy lub konsultanci weselni, to wyspecjalizowani planiści wydarzeń, którzy koncentrują się wyłącznie na logistyce i szczegółach ceremonii ślubnych i przyjęć. Mogą pomagać parom we wszystkim, od wyboru miejsca, przez wynajem limuzyn na Panieński aż do wyboru schematu kolorów do dekoracji i stroju. Zazwyczaj manager ślubny będzie pracował z parą przez cały czas trwania procesu planowania ślubu.
Planiści wydarzeń zazwyczaj pracują dla firm prywatnych, a około jeden na dziesięciu z tych specjalistów prowadził działalność na własny rachunek. Koordynacja ślubu może być gorączkowa i wymagająca, ale także bardzo satysfakcjonująca, ponieważ planiści pomagają parom stworzyć ich wymarzone wesele. Managerowie mają większe zapotrzebowanie na swoje usługi w szczycie sezonu weselnego – wiosną i latem i mogą pracować przez wiele godzin w tym okresie.
Manager ślubny – wymogi, cechy, charakterystyka zawodu
Przede wszystkim, specjaliści Ci powinni mieć silne umiejętności organizacyjne, a także silne umiejętności komunikacyjne, umiejętność obsługi klienta, silne umiejętności rozwiązywania problemów i negocjacji, biegłość w oprogramowaniu baz danych i budżetowaniu oraz znajomość social media.
Zostanie managerem ślubnym nie wymaga ukończenia studiów wyższych lub specjalistycznego szkolenia. Jednak wiele profesjonalnych organizacji oferuje kursy i możliwości uwierzytelniania umiejętności aspirujących konsultantów ślubnych. Szkolenia mogą być oferowane online lub w ramach seminariów i warsztatów realizowanych na miejscu. Ochotnicy, którzy przechodzą specjalistyczne szkolenie w zakresie koordynacji weselnej, mogą liczyć na zajęcia obejmujące takie tematy, jak:
• zarządzanie budżetem,
• spotkania z dostawcami,
• ceremonie religijne,
• stroje ślubne,
• materiały piśmienne weselne,
• etykiety ślubne.
W zależności od rodzaju szkolenia, pomyślne ukończenie programu może skutkować uzyskaniem specjalistycznych referencji, a zdobycie takich referencji może dać managerowi przewagę na tym konkurencyjnym rynku pracy.
Opracuj biznesplan i uzyskaj licencję
Mądry manager ślubny działa jako mała firma. Podobnie jak w przypadku wszelkich przedsięwzięć biznesowych, niezbędne jest opracowanie szczegółowego biznesplanu z ważnymi etapami. Przepisy miejskie, powiatowe lub państwowe dotyczące zezwoleń na prowadzenie działalności różnią się, choć zazwyczaj nie są trudne do uzyskania. Umowy powinny być częścią każdego biznesplanu managera weselnego, aby mieć pewność, że zarówno on, jak i para są chronieni zgodnie z prawem. Umowa powinna zawierać ceny, ustalenia dotyczące płatności i usług, a także wszelkie inne elementy lub postanowienia, które manager chce uwzględnić.
Aby odnieść sukces jako manager ślubny, należy dbać o profesjonalne relacje z więcej niż jednym sprzedawcą w danej usłudze np. Im więcej dostawców, z którymi koordynator nawiązał kontakty takich jak https://www.limuzyny-platinium.pl/wieczor-panienski-warszawa i związanych z tym potencjalnych rabatów, tym więcej klientów może przyciągnąć. Posiadanie profesjonalnej strony internetowej może ułatwić managerowi promowanie jego usług za pośrednictwem sieci społecznościowych.
Manager ślubny – to wymagający zawód. Musi przecież sprostać wymaganiom ludzi, którzy dzień ślubu traktują jak coś wyjątkowego, niepowtarzalnego i chcą go pamiętać przez całe życie. A najlepiej, żeby ten dzień był pamiętany przez pokolenia. To właśnie manager musi sprostać ich wymaganiom i zdobywanie przez niego wiedzy na ten temat, wcale nie zaszkodzi, a wręcz pomoże. Np. http://www.legenda.com.pl, można zyskać wiele informacji i warto aby tam zajrzał nie tylko manager ślubny, ale także sami “ślubni”.